Veľké jarné upratovanie v Moravskom Sv. Jáne

Počas víkendu, 13. 4. 2013,  sa konalo opäť tradičné, veľké jarné upratovanie v Moravskom Sv. Jáne. Mám veľkú radosť z toho, že som mohla použiť slovíčko „tradičné“, lebo táto akcia sa už stala pravidelným každoročným rituálom v našej dedine.

Stretnutie bolo pred Obecným úradom, kde sa znova stretlo veľa ľudí, ktorým záleží na tom, ako vyzerá naša okolitá príroda. Zo všetkého najviac mňa však potešilo to, že sa do spoločnej akcie obce Moravský Sv. Ján a EkoJany zapojili aj deti zo základnej školy. Vidno, že zopár prednášok na školách vie prilákať do prírody aj tých najmenších. Patrí im veľká VĎAKA, tak ako aj všetkým zúčastneným.

Vďaka patrí taktiež Obecnému úradu, ktorý nám zabezpečil rukavice a vrecia, aby sme nemuseli odpad zbierať holými rukami. V teréne sme vyčistili všetko, čo bolo v našich silách, od lokality na Drahách, cez Pláňavu, Cigaňu, až po hraničný priechod do Rakúska. Vyzbierali sme obrovské množstvo odpadu, ktorý vzápätí zamestnanci Obecného úradu vyviezli do veľkokapacitného kontajnera. Počas celej akcie nám starosta obce Anton Emrich zabezpečoval pitný režim a malé občerstvenie. Počasie sme si tiež objednali, takže slniečko nám hrialo na chrbát a pomáhalo k pozitívnej, jarnej atmosfére.

Ďalej: Fotogaléria Veľké jarné upratovanie 2013

Do akcie sa zapojili aj poľovníci, ktorí okrem upratovania pripravili pre všetkých zúčastnených výborný guláš. Domov sme teda odchádzali s dobrým pocitom, že sme spoločnými silami opäť urobili niečo viac pre našu okolitú prírodu.

Ešte raz Vám všetkým ĎAKUJEME.

Silvia Stupavská


Share This Article