VIA HUMANA: KRAVATA S KAČIČKAMI LEGENDÁRNA AJ NA VÝCHODE

 

„Kačičková kravata je ‚legendary‘ – aj vďaka nej sme vyhrali,“ vyjadrili sa na margo úspechu v podobe 1. miesta na súťaži „IHRA – programovanie hier 2013“ naši výnimoční študenti Timotej Rybár a Peter Holeček z 1.C.

Študenti zameraní na Informatiku a informačné systémy vytvorili hru s názvom „Notebook Breakout“ a jej žáner definovali ako tower defence. Cieľom je obrániť  základňu pred nájazdmi nepriateľov použitím obranných mechanizmov ako sú veže a pasce. Pasce je možné vylepšovať v obchode, výmenou za body získané prejdením jednotlivých úrovní. V hre sa náhodne po hracom poli generujú perky, ktoré po aktivovaní poskytnú hráčovi výhodu (zrýchlenie streľby, spomalenie nepriateľov…). Hlavným benefitom hry je zabudovaný editor umožňujúci tvorbu vlastných levelov. Svoj recesistický prístup upevnili chlapci aj použitím grafických prvkov ako peračník Hello Kitty, Justina Biebera či Edwarda z Twilightu.

V kategórii stredných škôl ich hodnotiaca komisia Ústavu informatiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach vyhodnotila ako najlepších. „Záhoráci prebrali cenu východniarom,“ poznamenal jeden z organizátorov. Ocenili tiež, že škola podporuje takéto aktivity žiakov a tešia sa, s čím prídeme na budúci rok. Aj my sa tešíme…

Mgr. Izabela Mikulová

Share This Article