VIA HUMANA na lyžiarskom :)

 

Vo februári sa 30 našich študentov stretlo v autobuse REMINISCENCIA, aby si spríjemnilo nedeľu cestovaním do Tatranskej Lomnice.

Už v Senici sme zistili, že autobus praská vo švíkoch pod ťažobou našej batožiny a samozrejme lyží a snowboardov.

Po päťapol hodinovej ceste sme boli namieste. Privítala nás ešte trocha zasnežená Tatranská Lomnica a nepríjemný majiteľ hotela, ktorý bol zjavne podráždený z prehry našich hokejistov s Rusmi. Všetko sa našťastie včas urovnalo. Iba sneh sa roztopil a celý týždeň sme lyžovali len na umelo upravenom svahu. Boli sme však radi, že nám svieti slnko a neprší.

Hneď prvý deň, prvú jazdu horská služba „zachraňovala“ našu snowboardistku. Našťastie na druhý deň už bola schopná zdolávať opäť svah. Avšak Natália z I.D, také šťastie nemala. Ak na chodbách školy stretávate študentku s ortézou, tak to je naša hrdinka.

Veľmi pozitívne nás prekvapili naši začiatočníci. Išlo im to veľmi dobre a dúfam, že lyžovanie im prirastie k srdcu a svoje schopnosti budú naďalej rozvíjať.

Po celodennom lyžovaní sme obsadili spoločenskú miestnosť, aby sa pokračovalo v interaktívnom športovaní – tenis, golf, šípky – to všetko sme trénovali na Xboxe. Keďže v tom čase bola ešte olympiáda, nechýbali ani hokejové zápasy. Samozrejme, sme spoznali aj večerný život v Tatranskej Lomnici (hlavne špeciality miestnych reštaurácii).

V rámci súťaží na svahu sme mali zrealizovať nejakú vtipnú, nápaditú fotku celého týmu. Ako sa nám podarili, si môžete prezrieť vo fotogalérii.

Bolo nám dobre, predĺžili sme si prázdniny a už sa tešíme na ďalší rok 🙂

 

Mgr. Jana Vizváryová

 

 

 

Share This Article