Via Humana – tentokrát spolu v Disneylande a Paríži

 

 

Nielen v škole musí študent získavať nové vedomosti. Občas treba aj vypnúť. A popri poznávaní sa aj zabaviť a užiť si s dobrou partiou. Aj preto motto nášho zájazdu „Tentokrát za zábavou,“ oslovilo.

Posledný marcový týždeň sme sa vybrali do parížskeho Disneylandu .Prvý deň sme strávili v menšom z dvoch parkov – Parc studios, kde našu anketu o naj… atrakciu vyhrali tie adrenalínovejšie – dráha s 360°otáčkamiči výťah v Twilight Zone Tower, ktoré stihli niektorí vyskúšať aj päť-šesťkrát. Úžasná bola aj najnovšia a najmodernejšia atrakcia Disneylandu, Ratatouille.

Byť tak blízko Paríža a nevyviezť sa na Eiffelovku? Preto nesmel chýbať ani klasický pamiatkový deň v Paríži. A Eiffelovka opäť nesklamala. Viditeľnosť , aj vďaka slnečnému počasiu, bola úžasná. A po prvý raz sme mohli vyskúšať aj sklené podlahy, ktoré dostala k svojej 125ke.

A to nebolo všetko. Stihli sme pozrieť aj Notre Dame, Georges Pompidou, Tuilerijské záhrady, Námestie svornosti, Moulin Rouge, Montmartre s bazilikou Sacré Coeur a námestím umelcov Tertre a nechýbala ani návšteva Louvru, kde nás popri Mone Lise, očarili aj ďalšie známe exponáty – Niké Samotrácka, Chammurapiho zákonník, Milóska Venuša či nádherné apartmány Napoleona III.

Po príchode na hotel síce unavení , ale plní zážitkov sme sa tešili na ďalší deň v  Disneylande.

Parc d´attractions nás uvítal nádhernou jarnou výzdobou a bolo zasa čo obdivovať .Čakal nás rozprávkový zámok šípkovej Ruženky, Piráti z Karibiku, adrenalínový Indiana Jones, jazda horskou železnicou Big Thunder Mountain či obľúbené Toy Story. No aj veľa ľudí a dlhé rady na atrakcie. Ale to už k Disneylandu patrí. Veď je to jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií Európy.

A večer? Ešte stihnúť „mekáč“ a smer Slovensko. A na ďalší deň popoludní sme sa mohli deliť so svojimi zážitkami a fotkami s našimi najbližšími.

Každý si našiel to svoje naj…, ale potešili ma najmä reakcie študentov, že ten naj… zážitok bol celý zájazd. Myslím, že aj vďaka bohatému programu, kvalitnej doprave a profesionálnym šoférom spoločnosti Netlines, dobrému ubytovaniu a hlavne našej skvelej partii.

A najväčšie mínus zájazdu? Deň mal iba 24 hodín. Vďaka za krásne dni vo Francúzsku a teším sa nabudúce, priatelia

PaedDr. Adriana Ilčíková

Share This Article