Vianočné posedenie s mentálne postihnutými v Skalici

Tak ako po minulé roky, tak i tento rok,  sa stretli pri Vianočnom stromčeku členovia zo Združenia pre pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Skalici. V piatok 13. decembra sa zišli v budove ŠTÍBOR – Mestské centrum sociálnych služieb n.o., Skalica, kde si spoločne vytvorili vianočný čas, plný darčekov a prekvapení.

Chýbať nemohol ani pekne vyzdobený a vysvietený živý vianočný stromček, ktorý celú atmosféru Vianoc dopĺňal.

Úvodného slova sa ujala pani Agnesa Appelová, predsedkyňa združenia, ktorá privítala všetkých členov združenia a prítomných hostí.  Toto stretnutie je dôležité pre rodičov mentálne postihnutých detí, ktorí si medzi tým vymieňajú skúsenosti a postrehy pri výchove postihnutých detí a radia si navzájom. Pre obidve strany je tento deň odreagovaním sa od každodenných starostí a problémov.

Deti sa na tento deň veľmi tešia, roky sa už poznajú a majú sa radi. Počas celého slávnostného dňa prebiehali rôzne aktivity – tanec, spev – ktoré majú najradšej, nechýbalo ani  hranie rôznych spoločenských hier, prezeranie kníh a časopisov. Najviac sa potešili Vianočným balíčkom, ktoré tento rok boli naozaj veľmi bohaté.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Daruje Vianoce nadácie Orange, ktorý podalo Združenie pre pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v Skalici v spolupráci s OZ ProZáhorí.sk.

 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.547364652017544.1073741878.377603235660354&type=3

Share This Article