Vianočný strom v Malackách už stojí na svojom mieste

Dnes popoludní priviezli z Jablonového do Malaciek vianočný strom – 16,5-metrovú jedľu, ktorá bude dominantou tohtoročných vianočných trhov na Mierovom námestí. Strom bol určený na výrub a pôvodne meral 29 metrov. Zvyšok ihličia sa použije na výrobu mestského adventného venca a výzdobu vianočného trhu.

IMG_6878

„Moje veľké poďakovanie za zvládnutie náročného prevozu patríkolegom z Mestského úradu a mestskej spoločnosti TEKOS, ale aj ďalším, ktorí nám zadarmo pomohli. Sú to pán Jozef Kopiar z Kovelservice, s. r.o., pán Maroš Kadnár z Vorobel, s. r. o. a pán Mário Longauer zo Stadcon, s. r. o.,“ povedal primátor Malaciek Juraj Říha.

Strom prvýkrát slávnostne rozsvietime už tento týždeň, v prvú adventnú nedeľu 29. novembra o 17.30 h. V ten istý deň bude o 16. hodine v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie adventný koncert, počas ktorého zapálime prvú sviečku na mestskom adventnom venci. Po koncerte pôjde z kostola sprievod na Mierové námestie, kde bude krátky kultúrny program a primátor slávnostne rozsvieti strom.

Share This Article