VIDEO: Primátora Malaciek zadržala NAKA pre korupciu!

Protikorupčný zásah by sa mal tákať výstavby projektu Severin, ktoré má vyrásť v Malackách. Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasiahla v Malackách, kde dokumentuje korupčnú trestnú činnosť. Počas akcie s krycím názvom Staviteľ zadržali policajti dve osoby, a to J. Ř. a M. L. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Jeden zo zadržaných je podľa informácií portálu Pravda.sk Juraj Říha, primátor Malaciek.

Začiatkom roka mal zástupca mesta Malacky (primátor Říha) ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok developerskej spoločnosti. V tomto prípade nešlo o peniaze, ale o „výmenný“ obchod. Developer čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu. Všetky zákonom stanovené podmienky splnil.

Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky. Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojim vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech mesta Malacky v súvislosti výstavbou multifunkčnej haly mestom.

Share This Article