Vody Baťovho kanála v Skalici otvoria tradične 1.mája

Už každoročnou tradíciou v Skalici je májové Otváranie plavebnej sezóny na Baťovom kanáli. Zaujímavé kultúrne podujatie v prístave Skalica každý rok láka stále väčší počet ľudí. V minulom roku si cestu do skalického prístavu počas otvárania sezóny našlo takmer 3 000 návštevníkov a veríme, že ani tento rok tomu nebude inak. Hlavným bodom programu podujatia je slávnostné odomykanie vôd Baťovho kanála, ktoré odštartuje tento rok už 13. plavebnú sezónu v prístave Skalica.

Organizátori aj v tomto roku podujatie naplánovali na sviatočný 1. máj. Opäť pôjde o celodenné podujatie. Pre všetkých účastníkov je pripravený zaujímavý sprievodný program a vystúpenie umelcov z regiónu. Nebudú chýbať ani obľúbené  prvomájové trhy s bohatou ponukou občerstvenia a výrobkov. Samozrejmosťou sú dielničky pre deti, pirátska cesta naprieč prístavom, maľovanie na tvár, cukrová vata, či ľadová triešť. Ostrovček na vode bude patriť prezentácii kolobežiek, ktoré si môžu návštevníci vyskúšať, pre odvážnych bude pripravený aquazorbing a oddýchnuť si bude možné v chill out zóne.

Otvareniebatak_1

„Som hrdá na tím organizátorov tohto podujatia, ktorému sa darí každý rok pripraviť podujatie čo raz zaujímavejšie a atraktívnejšie pre verejnosť, o čom svedčí i rastúca návštevnosť podujatia. Verím, že nám bude priať počasie a všetci si spolu užijeme tento krásny deň”, konštatuje vždy usmiata Martina Wagner, zástupkyňa manažérov prístavu. Na lodiach bude okrem iných pripravený i pán kapitán Marián Tongeľ, ktorý sa cez Baťov kanál, moria severských krajín a oceány okolo Antarktídy ocitol späť na Záhorí, a aj tento rok bude pripravený rozprávať o nevídaných dobrodružstvách nielen z plavieb po Baťáku. 

Tí, ktorí by radi zažili dobrodružstvo na lodi na vlastnej koži ako kapitáni, si môžu rezervovať loď na www.prvaplavebna.sk.  Ahoooj v máji na vode  

Share This Article