Výbuch haly spoločnosti Ikea Industry Boards

Priatelia, zrejme ste mnohí zachytili tlakovú vlnu šíriacu sa z priemyselného parku. Odišiel som z miesta výbuchu haly spoločnosti Ikea Industry Boards, ktorá u nás vyrába drievotrieskové dosky, kde výbuch poškodil hlavnú výrobnú časť.
Príčin môže byť viacero, ale nateraz nie je podstatné špekulovať. Nie sú nám ani známe zranené osoby. Na mieste už máme viac ako desať kusov cisterien hasiacich za pomoci výškovej techniky požiar, ktorý sa darí držať v uzavretom areáli. Na miesto bola privolaná aj ťažká tlaková technika. Výbuchom sa spustili automatické hasiace systémy v areáli, ktoré ochladzujú technológiu a materiál.
Chcem upokojiť verejnosť, že nie je zaznamenaný chemický únik, ktorý by predstavoval riziko pre obyvateľov. Ak by tomu nastalo, využijeme naše vnútorné mechanizmy varovania obyvateľov.
Zároveň sme vydali pokyn k uzavretiu dopravy pre prejazd požiarnej techniky. Prosím všetkým, aby sa nezdržiavali, nefotili a nevypúšťali drony na prístupovej komunikácii Priemyselnej a Továrenskej ulici.
Ďakujem všetkým hasičom a policajtom, ktorí aktuálne odvádzajú profesionálnu prácu, aby bol požiar minimalizovaný.
Juraj Říha
Share This Article