Výtvarníčky Základnej školy Školská v Holíči zabodovali v súťaži Toyota – auto snov!

Nakresli svoje auto snov… Nechaj sa uniesť svojou tvorivou predstavivosťou! To bolo mottom celosvetovej výtvarnej súťaže, ktorú pre žiakov základných škôl organizuje spoločnosť Toyota Motor Corporation, prostredníctvom Administratívnej kancelárie Umeleckej súťaže TOYOTA – Vysnívané auto TOYOTA MOTOR SLOVAKIA, s.r.o. Do tretieho ročníka, ktorý na Slovensku prebehol v šk. roku 2014/2015 sa svojimi výtvarnými prácami zapojili aj žiaci Základnej školy Školská 2 v Holíči pod vedením p.uč. Sylvie Smaženkovej a p.uč.Emílie Krištofíkovej.

Súťaž prebieha v dvoch kolách – národné a celosvetové. Spoločnosť Toyota Motor Slovakia (TMSK) v marci 2015 oznámila víťazov národného kola detskej umeleckej súťaže Toyota Dream Car Art. Súťaž bola rozdelená do troch kategórií – do 8 rokov, 8-11 rokov a 12-15 rokov a v každej boli vyhodnotené 3 najlepšie výtvarné práce.

Do súťaže bolo zaslaných okolo 100 výtvarných prác. Krásnym prekvapením pre nás bolo umiestnenie vo všetkých troch kategóriach.

Kategória do 8 rokov: 1. miesto -Patrícia Blažeková

Kategória 8-11 rokov: 3. miesto – Kristína Veselá

Kategória 12-15 rokov: 1. miesto – Andrea Grünvalská a 2. miesto – Sabína Vaňková

Ešte väčším prekvapením pre deti boli ceny, ktoré za svoju šikovnosť a snahu získali. Víťazi národného kola súťaže získali hodnotné ceny zo sveta modernej elektroniky, mobilné telefóny a tablety a trojica najlepších kresieb z každej vekovej kategórie postúpi do celosvetového kola súťaže (World Contest). V rámci celosvetového kola potom porotcovia výtvarnej súťaže „Toyota Dream Car Art Contest“ vyberú najlepšie práce zaslané z jednotlivých krajín a zvolia víťaza na prvom, druhom a treťom mieste (zlato, striebro, resp. bronz), spoločne s menovaním finalistov súťaže. Z finalistov celosvetového kola (World Contest) budú vybraní držitelia zvláštnych cien (Special Award).

Títo účastníci budú v auguste 2015 pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien do Japonska. Gratulujeme a držíme palce.