Z neobývaného domu v obci Bílikové Humence pobral viac 580 metrov elektrických, medených káblov za takmer 500 eur

Skalickí policajti obvinili z prečinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci dve mladé ženy vo veku 19 a 21 rokov. V sobotu, 17. 1. využili v skalickom pohostinstve nepozornosť svojej kamarátky a z barovej stoličky jej odcudzili plátennú tašku. Svoje osobné veci ponechala bez dozoru len niekoľko minút a asi 2 metre od seba. V nej mala 23 ročná žena uschované osobné doklady, bielu peňaženku so 60 eurovou hotovosťou a značkový mobilný telefón. Podľa jej vyjadrenia jej spôsobili škodu za 500 eur. Okrem toho, že jej veci ukradli, telefón jej úmyselne poškodili. Polícia ukradnutý telefón zaistila obe ženy obvinila. Za ich konanie im teraz môže hroziť  trest odňatia slobody až na 2 roky.
Z prečinu krádeže obvinili policajti aj 17 ročného mladíka. Z neobývaného domu v obci Bílikové Humence pobral viac 580 metrov elektrických, medených  káblov za takmer 500 eur. Majiteľ nahlásil krádež začiatkom januára. Mladíkovi hrozí strata slobody až na 1 rok.

Všímavosť občanov dopomohla polícii pri zadržaní mladíka, ktorý sprejoval v Holíči po stenách. Policajti ihneď po oznámení zakročili a 17 ročného „umelca“ zadržali aj s dvoma sprejmi krátko po čine. V utorok, 13. 1. postriekal na Ulici Bratislavskej fasádu činžového domu a o pár metrov ďalej pokračoval aj na fasáde budovy obchodu a služieb. Podľa vyjadrenia majiteľov im svojimi výtvormi spôsobil škodu za 600 eur. Policajti ho v týchto dňoch obvinili z prečinu poškodzovania cudzej veci. V zmysle zákona hrozí osobe za takéto konanie trest odňatia slobody až na 1 rok. V jeho prípade bude súd prihliadať na jeho vek a trest bude primerane znížený.

 

 

 

 

mjr. JUDr. Mária Linkešová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

Share This Article