ZÁHORÁCKY ANJEL obdarí na Vianoce stovky detí! V tomto roku pôjde o rekordný počet!

Vianočný projekt charitatívneho občianskeho združenia ZÁHORÁCKY ANJEL, kde dostanú darček pod stromček aj deti, ktorým ho rodičia dopriať nemôžu alebo žijú bez rodiny sa v tomto roku násobne zväčšil. Vedenie Záhoráckeho anjela tým dodržalo slovo z minulého roka, kedy prislúbilo, že túto predvianočnú aktivitu chce ďalej rozširovať a pripájať nové organizácie, v ktorých budú môcť takouto formou pomôcť.

skalica_ded

V minulom roku združenie zaobstaralo darčeky pre klientov Azylového domu v Holíči a Detského domova v Skalici. V tomto roku potešia okrem spomínaných aj deti z Detského domova v Holíči, Centra pre rodiny v Rohožníku a Azylového centra Betánia v Malackách. Spolu preskočia hranicu 200 obdarených detí. „Už po veľkom záujme o tento darovací projekt z minulého roka sme vedeli, že v ňom chceme pokračovať. Oslovili sme ďalšie podobne zamerané centrá, ktoré s nadšením išli do toho s nami. Sme radi, že v tomto roku sa celý projekt teší ešte väčšej obľube“ s radosťou konštatuje spoluzakladateľka Barbara Sosnová.

Každé dieťa si napíše svoj list Ježiškovu. Ten potom cez vedenie putuje do rúk združenia, ktoré cez verejnú výzvu nájde deťom darcov. Pri každej výzve združenie zaznamenalo veľký záujem verejnosti a darcov pre jednotlivé Vianočné detské želania našli do rekordných dvoch hodín (v minulom roku našli darcov za 48 hodín) a výzvy videlo cez 100-tisíc ľudí. „Priznávam, trochu sme sa báli, či dokážeme zaobstarať toľko detí. Záujem o projekt bol pre nás ukážka, že Záhorácky anjel si získal verejnosť. Napokon, ide o srdcovú aktivitu, ktorú vykonávame každé Vianoce a nevieme si bez nej predvianočné obdobie predstaviť“, dodáva spoluzakladateľ Erik Formánek.

Share This Article