ZÁHORÁCKY ANJEL: Pomôžme spolu Šimonovi!

Šimon Ryšavý je 12 ročný veselý chlapec z Holíča, kde býva spolu s mamou. S otcom má úžasný vzťah a pravidelne sa navštevujú. Šimon rád športoval, chodil do kina, von s kamarátmi , … no tomu je bohužiaľ dočasne koniec.

15.10.2018 bol Šimon hospitalizovaný náhle v Skalici v nemocnici s bolesťami brucha. Po troch dňoch viacerých vyšetrení zistili rupturu pečene , s krvácaním do dutiny brušnej a hematómom. Bol prevezený do Bratislavy na Kramáre, kde bola zahájená liečba Mama ho chodila skoro každý deň navštevovať vlakom, nakoľko nemá vodičský preukaz. V nemocnici ho pravidelne navštevuje aj otec a starý rodičia z otcovej strany.

21.11.2018 ho prepustili do domáceho liečenia a čakalo ich ešte niekoľko kontrol. Na každú kontrolu musí ísť Šimon do Bratislavy, preto treba vždy zabezpečiť odvoz. Odvoz zabezpečuje otec alebo starý rodičia, ktorý však bývajú pri Trnave, tak sú s tým spojené nemalé finančné náklady.

šimon
5.12.2018 im oznámili, že sa za hematómom skrýval nejaký útvar, tak musia prísť 6.12.2018 na detskú onkológiu. Tu vyšetrili krv na onkomarkery. Keďže výsledky neboli dobré 11.12.2018 boli opäť hospitalizovaný, tento krát už na detskej onkológii a bola urobená biopsia.

2.1.2019 im volali nech ihneď nastúpia na onkologickú liečbu a diagnostikovali zhubný nádor pečene. Je to ojedinelí typ nádoru HEPATOBLASTOM , ktorý sa väčšinou vyskytuje u detí do 3 rokov. Tento typ nádoru je veľmi drastický a rýchlo rastie. V Šimonovom prípade behom mesiaca narástol skoro 5-násobne. Preto si vyžaduje aj silnú chemoterapiu, ktorú momentálne aj dostáva. Teraz zobral 4.dávku, dokopy ich bude 9. Nasledovať budú kontrolné vyšetrenia , či zabrala chemoterapia a potom bude zaradený do transplantačného programu.

Transplantácia pečene bude vykonaná v Prahe alebo v Nemecku. Momentálne prebiehajú ohľadom toho rokovania. Pokiaľ bude čakať na vhodného darcu, budú prebiehať ďalšie chemoterapie, ktoré budú pokračovať ešte aj po transplantácii.

Jeho mamina s ním musela zostať doma a starať sa o neho, čím sa ich príjem výrazne znížil. Aj napriek tomu, že sa otec a celá rodina z jeho strany snažia pomáhať ako to len ide, na pokrytie všetkých nákladov s dlhodobou liečbou a rekonvalescenciou budú potrebovať nemalé finančné prostriedky.

AKO POMÔCŤ?

Šimon mal v pláne si našetriť nejaké peniažky a zariadiť si novú študentskú izbu. Túži po televízore , hernej PC klávesnici Yenkee Ambush a kancelársko-hernej stoličke Dx Racer, pretože rád hráva PC hry. Čo je momentálne aj jeho najväčšou záľubou, keďže nemôže vykonávať činnosti, ktoré mu doteraz robili radosť.

Pomôcť môžete aj VY zaslaním ľubovoľnej sumy na účet „ZÁHORÁCKY ANJEL“ SK82 0900 0000 0051 3242 6831 a do poznámky nezabudnite uviesť meno Šimon Ryšavý, aby sme vedeli na pomoc koho sú peniaze určené. Zbierka trvá do konca februára 2019 a následne budú financie odovzdané Šimonovi a jeho maminke. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na tel.č. 0944 327 213 alebo správou na ZÁHORÁCKY ANJEL

Share This Article