ZÁHORÁCKY ANJEL: Postavme tanečníčku opäť na nohy!

Tanečníčka Barborka z Gbelov je mladé optimistické dievča a napriek tomu, že sa narodila predčasne bola zdravé dieťa. Milovala pohyb a jej život bol veľmi aktívny. Chodila na gymnastiku, tanečnú aj výtvarnú výchovu. Práve pohyb bol ten, čo jej život napĺňal.

Keď sa písal rok 2014 každodennú spoločnosť jej začali robiť bolesti chrbta a tŕpnutie všetkých končatín. Preto išla do nemocnice, kde strávila dlhý čas. Postupne začala strácať rovnováhu. V júni 2014 Z VEČERA DO RÁNA OCHRNULA od pol pása dole. Pridružila sa k tomu aj necitlivosť nôh . Už je to viac ako 4 roky, no stále nemá zistenú príčinu vzniku ochorenia a ani presnú diagnózu. Jediná vec, ktorá Barborke môže pomôcť pri nezistenej diagnóze je intenzívne cvičenie, aby sa zdravotný stav nezhoršoval, ale iba napredoval.

Od prvého dňa Barborka s celou rodinou bojujú a robia , čo sa len dá. Aj napriek všetkému im nechýba optimizmus a odhodlanie. Veria, že raz bude zvládať samostatný sed a urobí aspoň pár samostatných krokov. A všetko pôjde už len vpred. Najviac jej pomôže liečebný pobyt v hodnote 4 500 EUR a hyperbarická komora v hodnote 1000 EUR. Na túto liečbu štát neprispieva.

Pomôcť Barborke postaviť sa opäť na nohy môžete aj VY zaslaním ľubovoľnej sumy na účet „ZÁHORÁCKY ANJEL“ SK82 0900 0000 0051 3242 6831 a do poznámky nezabudnite uviesť “Barborka”. Všetky vyzbierané peniaze budú použité na zabezpečenie liečebného pobytu pre Barborku. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na tel.č. 0910 533 452 alebo správou na ZÁHORÁCKY ANJEL.

ĎAKUJEME!

barto

Share This Article