Záhorácky Anjel žiada o pomoc pre Jarka

Jaroslav, 9rokov zo Senice žije už 5 rokov sám s otcom, ktorý má vážne zdravotné problémy. Matka o neho nejaví záujem. Už ako bábätko to Jarko nemal ľahké. Hneď po narodení ležal na prístrojoch vyše 2 mesiacov v nemocnici a lekári považovali za malý zázrak , že vôbec po komplikovanom pôrode prežil. Trpí na pruh, má šelest na srdci a ortopedické problémy s dolnými končatinami. Neskôr bol psychicky aj fyzicky svojou mamou týraný. Ani dnes to nemá ľahké, nakoľko sa stretáva s častou šikanou zo strany spolužiakov. Vysmievajú sa mu pre jeho nízky vzrast / vyzerá tak na 7-8 rokov/ a aj preto že žije len s otcom bez mamy a nemôže si dovoliť pre iné deti bežné veci ako napr. lepšie oblečenie alebo bicykel. Otec je už skoro rok PN z dôvodu viacerých vážnych zdravotných komplikácií. Čaká ho v najbližšej dobe operácia chrbtice. Nakoľko ich finančný príjem je momentálne obmedzený ocitli sa v situácii, kedy sú odkázaný na pomoc dobrých ľudí. Pred dvomi týždňami sa nasťahovali do mestskej garsónky. Za pomoci známych si zohnali aspoň posteľ a skrine, nakoľko svoj nábytok nemali. Žili predtým v podnájme , ktorý pre nepriaznivú finančnú situáciu museli opustiť. Chýba im však základné vybavenie ako je práčka, chladnička, mikrovlnná rúra, elektrický sporák s rúrou, televízor, kuchynský stôl. Izba by sa tiež zišla vymaľovať .

17858788_10213257624343274_621565018_o
27.04.2017 oslávi Jarko svoje 10 narodeniny, preto by sme mu radi urobili radosť a veríme, že sa k nám pridáte. K správnej narodeninovej oslave patrí samozrejme torta. Chlapec potrebuje ortopedické tenisky a sandále veľkosti 35/36. Jarné a letné oblečenie (velkost 140)sa taktiež zíde, najlepšie s motívom spiderman, batman a iný super-hrdinovia, ktorých Jarko zbožňuje. Rád si číta komiksy a maľuje. Jeho najväčším snom je mať svoj bicykel.
Ak by ste vedeli Jarkovi a jeho otcovi pomôcť darovaním potrebných vecí napíšte nám na FB ZÁHORÁCKY ANJEL, alebo nás kontaktuje telefonicky na t.č. 0949894216.
Ďakujeme

Share This Article