Záhorák Studenič mieri za velkú mláku!

17 – ročný odchovanec Skalického hokeja Marián Studenič tohtoročný výber talentov do najprestížnejšej ligy sveta mu ušiel iba o poldruha mesiaca. Keby sa narodil o štyridsaťtri dní skôr, tak by bol  tímom NHL k dispozícii už tento rok. Pre 17-ročného Holíčana tak bude mať až nasledujúca sezóna prívlastok draftová. A aj z tohto dôvodu sa tento rýchly krídelník rozhodol pre zmenu svojho pôsobiska. Zo Slovenska odchádza za veľkú mláku, konkrétne do kanadského Hamiltonu, kde by mal hájiť farby miestnych Bulldogs hrajúcich juniorskú Ontario Hockey League (OHL).

12141139_1660267707590904_2591283954738223515_o_432487

„Chcel som ísť do Kanady. Už cez sezónu som o tom premýšľal, takže som rád, že tam teraz môžem ísť.“ tvrdí 17 ročný Záhorák.  Jednou z najväčších výziev, ktorej bude Marián Studenič čeliť, je prechod na zámorský štýl hokeja. Netýka sa to len užších klzísk, ale celkovo odlišného poňatia hry, čo obzvlášť pri Studeničovom somatotype môže byť problém. 17-ročný odchovanec skalického hokeja je ale na to pripravený. „S mojím kondičným trénerom Mišom Holazom sme sa pred letom dohodli, že mi pomôže hlavne zosilnieť a pribrať, čo sa podarilo. Cítim sa silnejší, aj som dokonca pribral štyri kilá, pritom niekedy som cez letnú viac schudol než pribral. Hlavne však ide o to, že sa cítim silnejší,“ vyhlásil.

Úspešné a vydarené pôsobenie za morom môže slovenskému útočníkovi pred Vstupným draftom do NHL len a len pomôcť. Samotný hráč si však nestanovuje žiadne bodové méty, ktoré by chcel v drese hamiltonských „buldgov“ dosiahnuť. „Určite mi pomôže hlavne tímový úspech. Každý tím chce vyhrať ligu a dostať sa následne na Memorial Cup, kde sú štyri najlepšie tímy z CHL. Podstatné však bude aj to, akou hrou sa budem prezentovať a určite aj nejakými kanadskými bodmi. Ale nechcem sa zamýšľať nad bodovými cieľmi. Budem sa snažiť hrať čo najlepšie a keď to tam bude padať, tak budem len rád,“ dodal na záver.

 zdroj: slovakprospects.com

Share This Article