Záhorie hostilo hádzanársky turnaj pre chlapcov – ZORNO 2019

ZORNO CUP 2019

Klasický termín, klasický program. I tak by sme mohli charakterizovať už tradičný hádzanársky turnaj pre chlapcov, ktorý začiatkom februára hostí Záhorie. Presne týmito slovami začínal článok o ZORNO CUP-e minulý rok, ale pre tento ročník by to nebola pravda, takto začať. Prečo? Čítajte nižšie.

Opäť ďalšie rekordy

Niekde som raz čítal, že najstaršou vecou sú vraj včerajšie noviny. Asi to napísal nejaký novinár. Keď však konfrontujem minuloročný turnaj s tohtoročným, tak mu môžem dať za pravdu. Minulý rok sme písali o tom aké rekordy sa utvorili, ale dnes sa stanovili nové. Porovnajme to. Minulý rok hostili ZORNO CUP dve mestá, dnes tri (Stupava, Malacky a premiérovo Modra). Boli štyri kategórie, teraz päť (pridala sa mini hádzaná U10). Boli tri haly, teraz päť hál. Bolo 153 zápasov, teraz 206 zápasov. Bolo 820 hráčov, teraz 1050 hráčov! Už samozrejmosťou je online výsledkový servis. Nad ním dohliadal už tradične Martin Renčo a tak sme mohli mať tento turnaj ako na dlani, aj keď sme neboli práve v hale. Pod ďalší bod, ktorý umocňoval dojem z turnaja, boli priebežne doplňované fotky na web. O toto sa starali Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová. O video sa postarala spoločnosť blackboat.

51669963_2312552952354043_7462155263303221248_n

 

 

 

 

 

 

 

Atmosféra

Ako to už na takýchto trojdňových turnajoch býva, tak s pribúdajúcimi zápasmi dávajú o sebe viac vedieť i diváci, ktorí v hojnom počte zapĺňali všetky haly. Čím bol zápas dôležitejší, tým bola atmosféra elektrizujúcejšia a napätie sa dalo krájať. Po záverečnom hvizde neraz prevládali emócie, ale to k športu, a ku kontaktnému, obzvlášť patrí.

Slovo Ruda Draškoviča

Rudo Draškovič zhrnul turnaj nasledovne: „Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii najväčšieho chlapčenského hádzanárskeho turnaja ZORNO CUP na Slovensku. Turnaj sme tento rok rozšírili o dve haly, o hracie miesto Modru a o kategóriu minihádzaná. Nie je sranda zorganizovať podujatie v tomto rozsahu. Preto sa chcem poďakovať všetkým, že ste nám pomohli postarať sa o 1050 hádzanárov, približne 400 fanúšikov, mnoho rozhodcov a samozrejme trénerov. Ďakujem aj majiteľom reštaurácie ZORNO, že pred šiestimi rokmi išli do toho s nami a podporujú nás doteraz.“ Len dodajme, že turnaj priniesol aj medzinárodnú konfrontáciu najšpičkovejších družstiev jednotlivých krajín. Či už to boli napríklad Dukla Praha, Frýdek Místek, Fivers Wien, Éles Veszprém, Tatran Prešov alebo rôzne regionálne výbery.

Ako sa darilo Záhorákom

Mini hádzaná žiaci – U10:

7. HC Tatran Stupava A (SK)
8. Strojár Malacky (SK)
11. HC Tatran Stupava B (SK)

Konečné poradie Mladší žiaci – U12:
6. HC Tatran Stupava A
15. Strojár Malacky
18. HC Tatran Stupava B

Starší žiaci – U14:

14. HC Tatran Stupava 

Mladší dorastenci – U16:
5. HC Tatran Stupava (SK)

Starší dorastenci – U18:
3. Strojár Malacky
5. HC Tatran Stupava

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY ZORNO CUP 2019

Share This Article