Záhorie má nového pediatra!

Nový pediater pre región Záhorie už otvoril svoje nové ordinácie. Detskí pacienti z Kuchyne a Sološnice tak majú svojho lekára už priamo v obciach. MUDr. Martin Salčík má v pláne ponúkať svoju prax aj pre pacientov z Plaveckého Štvrtku, Lábu a Zohoru.

„Bratislavský samosprávny kraj aktívne rieši nedostatok lekárov v malackom okrese. Pred viac ako rokom skončila svoju prax pediatrička v Lábe a priemerný vek lekárov v tomto okrese je cez 56 rokov. Župa a rovnako aj starostovia dotknutých obcí budú nápomocní každému lekárovi, ktorý sa do tohto okresu chystá,“ vysvetlil situáciu lekár bratislavského samosprávneho kraja Valerián Potičný.

2013_13_10-2

Región Záhorie dlhodobo bojuje s nedostatkom všeobecných lekárov pre deti a dorast a najmä so zvyšujúcim sa priemerným vekom pediatrov. Vďaka snahám župy a starostov sa podarilo nájsť mladého pediatra, ktorý predtým pôsobil v DFNSP v Bratislave no žije vo Veľkých Levároch. MUDr. Martin Salčík začiatkom októbra otvoril svoje ordinácie v Sološnici a v obci Kuchyňa a plánuje svoju prax vykonávať aj pre oblasť Zohor – Láb – Plavecký Štvrtok, v ktorom je 1 350 detských pacientov. Tí za lekárom momentálne dochádzajú do Malaciek alebo do Vysokej pri Morave.

„Dúfam, že sme vytvorili podmienky, ktoré budú v prospech obyvateľov a pre všetky naše deti. Že pacientov nebude veľa, že pán doktor bude mať takú ordináciu a takú prax, aby ste ho nezdrali. Aby tu vydržal, bol spokojný čo najdlhšie. Pre nás je to viac menej taký malý zázrak, že sme sem dostali detského doktora, o ktorých je taká núdza, pretože na obvody nie je detských lekárov. Pre nás to je veľká vec,“ vyjadril sa na dnešnom brífingu starosta obce Kuchyňa Róbert Bujna.

„Za BSK môžem vyjadriť obrovskú radosť, že sa v Kuchyni podarilo zabezpečiť pediatra. Pre nás by bolo absolútne ideálne, keby sme získali ešte jedného prípadne dvoch, lebo tento obvod je veľký. Teší ma aj to, že pán doktor si priberie aj ďalšie obce, ktoré majú rovnaký problém ako Kuchyňa. Verím, že aj tento príbeh mladého sympatického doktora v regióne môže byť inšpiratívny aj pre ostatné regióny, pretože toto nie je problém len v Bratislavskom kraji,“ uzavrel Peter Húska z BSK.

Share This Article