Záhorie môže mať nové detské ihriská! Hlasujte!

V lete vyrastie na Slovensku desať detských ihrísk, tzv. Žihadielok, ktoré chce postaviť spoločnosť Lidl Slovenská republika. O to, aby nové detské ihrisko stálo aj v niektorom meste na Záhorí, môžeme všetci spoločne zabojovať.

O desať ihrísk bude súperiť 96 miest, rozdelených do piatich kategórií podľa počtu obyvateľov. Ihriská dostanú prvé dve mestá z každej kategórie. Internetové hlasovanie sa začína vo štvrtok 21. januára a potrvá do 29. februára.

6282_g_160120_Lidl ihrisko Zihadielko_vizualizacia

Každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín zahlasovať, jeden hlas navyše môže každý deň získať, ak na stránke zvládne jednoduchú online hru. Priebežné poradie sa bude zverejňovať a pravidelne aktualizovať na stránke www.zihadielko.sk. Víťazov vyhlásia najneskôr 14. marca.

„Týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne a urobili aj niečo pre svoje zdravie,“ povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Každé ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Bude mať rozmer 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Zaujímavé je rozdelenie na dve zóny, ktoré odlíšia hracie prvky podľa veku detí (2 – 6 rokov a 6 – 12 rokov). Na ihrisku budú dva hrady, pieskovisko, kolotoč a hojdačky. Prostredie dotvoria veselé farby hracích prvkov a motívy s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Súčasťou ihriska sú aj lavičky a stojan na bicykle.

Share This Article