Záhorie ubytuje Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia v Senici a Moravskom Svätom Jáne

Mestské zariadenie Chata nad plážou od veľkonočnej soboty prichýli repatriantov.

 Už zajtra by malo byť v Chate nad plážou pri Kunovskej priehrade ubytovaných približne 60 Slovákov /závisí od skupín/, ktorí prišli zo zahraničia a majú štátom nariadenú karanténu. Repatrianti tu absolvujú povinnú 14-dňovú karanténu, alebo tu ostanú ubytovaní len do vykonania testovania na ochorenie COVID-19 a jeho negatívneho vyhodnotenia. Do mestskej chaty s kapacitu cca 75 miest budú repatrianti presunutí za asistencie policajných zložiek. Príprava na ubytovanie sa uskutočňuje za maximálneho zapojenia mesta Senica.

 „Situáciu riešime od skorého rána, odkedy sme sa dozvedeli, že senický SČK bol oslovený ministerstvom vnútra so žiadosťou o pomoc pri zabezpečení dobrovoľníkov so zdravotníckym vzdelaním na pomoc pri registrácii repatriantov. Od začiatku sme hovorili, že lokalizácia tohto mestského zariadenia, ktoré sa nachádza prakticky v neobývanej v rekreačnej oblasti je výhodnejšia ako internát v širšom centre mesta. V týchto chvíľach chatu pripravujeme na príchod repatriantov. Mesto bude pre ubytovaných zabezpečovať aj dodávku stravy v jednorazových obaloch,“ konkretizuje primátor Senice Martin Džačovský.

 Stredoškolský internát na Štúrovej ulici by mal na základe dnešnej dohody samosprávy so župou zasa poslúžiť ako pobytové alebo karanténne zariadenie pre ľudí pracujúcich v prvej línii, teda zdravotníkov, policajtov, hasičov…, ak budú mať obavu sa vracať po službe domov, aby neohrozili svoje rodiny.

 Od zajtra budú repatrianti aj v ubytovacích kapacitách Trnavského samosprávneho kraja v Moravskom Svätom Jáne a Trnave.

Share This Article