Zažite Dni halibutov v METRO Devínska Nová Ves

 

Videli ste už niekedy, ako sa filetuje veľký halibut? Spracovanie unikátnych rýb obývajúcich morské dno, ktoré váhou nezriedka presahujú aj 50 kg, si teraz môžete prísť pozrieť na Dni halibutov.

 

Júnové štvrtky a piatky budú v Devínskej nasledujúce dva týždne patriť netradičným rybárskym zážitkom. 5. a 6. júna a 12. a 13. júna budú totiž vo veľkoobchodnej predajni METRO Dni halibutov, počas ktorých sa môžete priamo na predajnej ploche prísť pozrieť na filetovanie čerstvých grónskych halibutov v réžii odborníkov z oddelenia rýb.

 

Neostane však iba pri pozeraní, počas celého podujatia totiž bude mať každý, kto v tieto dni do METRO Devínska Nová Ves príde, príležitosť ochutnať priamo na mieste vyrobené špeciality z čerstvo spracovaných rýb.

 

„Príjemne aromatické mäso halibuta s vysokým obsahom bielkovín a vyšším obsahom tuku je v gastronómii vysoko cenené. Hodí sa na dusenie, varenie na pare, pečenia aj zapekanie, nesmie sa však príliš koreniť, aby sa zachovala jeho špecifická aróma. Mimochodom, najväčší halibut, ktorého sme doteraz v METRO porcovali, mal úctyhodných 225kg,“ hovorí nákupca čerstvých rýb METRO, Drahoslav Vochozka.

 

Nazrite do zákulisia najväčšieho obchodníka s rybami v Európe a príďte sa na nevšedných obyvateľov morských hlbín pozrieť aj vy.

Share This Article