„Zejdzime sa kamarádzi“

Dňa 3.8.2013 sa zišli v obci Kuklov všetci, ktorí majú v srdciach lásku k pekným pesničkám a ľudovým tradíciám. Veď aj názov podujatia „Zejdzime sa kamarádzi“ už napovedá, že sú ľudia, ktorí , keď sa jedná o dobrú pesničku, neváhajú a prídu nielen z okolia, ale aj z blízkej Moravy, kde lásku k pesničke má v srdci hádam každý.

Tento ročník sa po prvýkrát  organizoval  v areáli Poľovného združenia Kuklov, ktorý zabezpečil i občerstvenie pre hostí a účinkujúcich z okolitých miest a obcí.

Okrem domácej folkórnej skupiny „Kuklovjané“ a domáceho detského  súboru „Nádej“ sa u nás zišli ešte folklórne skupiny  z Holíča, Lozorna, Jaslovských Bohunic, Kútov, heligonkári z Borského Mikuláša, ale aj priatelia z  Moravy z obce Prušánky a Vacenovice. Výber  pesničiek a úroveň interpretačného  prevedenia boli ukážkou záhoráckeho a moravského folklóru.

Po ukončení vystúpenia a záverečnej pesničky všetci prítomní prisľúbili  účasť aj o rok na budúcom „Mužskom a ženskom spievaní“ v Kuklove.

O nahrávanie  a krátky zostrih sa postarala Západoslovenská televízia. Poďakovanie patrí  spoluorganizátorovi Obecnému úradu v Kuklove,  poľovnému združeniu Kuklov, vedúcej FS“Kuklovjané“ – p. Malcovičovej Václave, p. Slobodovi, ktorý  zabezpečil ozvučenie  celej akcie, ako aj všetkým, ktorí prispeli svojou troškou- výzdobou, prípravou koláčikov, dobrého gulášu.

Kto sa zúčastnil tohto podujatia skonštatoval, že väčšina účastníkov bola v dôchodkovom veku a tým sa dokázalo, že i jeseň života môže byť veselá a pekná.

 

Reháková Danka, členka FS: Kuklovjané

 

 

Share This Article