Žena z okresu Senica chcela skočiť zo strechy.

Policajti pomohli v ťažkej situácii rodine z okresu Senica. Na ženu v naliehavej situácii upozornila pani krátko pred obedom cez linku 112.

Policajti ihneď vyrazili na miesto a ešte z vozidla zazreli miesto, kde sa žena podľa popisu nachádza. Za pomoci domového rebríku sa presunuli na rovnú strechu domu. Zabrániť v hroznom počine sa snažila aj dospelá dcéra, ktorá matku držala. No aj napriek tomu sa snažila z jej zovretia vyšmyknúť. Policajti ani na chvíľu nezaváhali, ženu zachytili a neustále sa jej prihovárali. Okrem toho museli policajti vyriešiť, ako ženu dostať dolu, do bezpečia.

Zo strechy domu sa dalo zísť len za pomoci primrznutého rebríka a žena bola stále rozrušená. Policajti preto privolali na pomoc aj hasičov. Za ich pomoci dostali ženu na vysokozdvižnú plošinu a potom na zem. 39 ročnú, podchladenú ženu odovzdali do rúk záchranárov. Za jej konaním mohli byť finančné problémy. 

 V tlačovej správe zámerne neuvádzame presnejšie miesto, kde policajti zasahovali ani mená našich kolegov, aby sme rodine nesťažili situáciu v dedine neďaleko Senice. Ďakujeme za pochopenie.

mjr. JUDr. Mária Linkešová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

Share This Article