Žiaci ZŠ Mallého v Skalici MAJSTRI SLOVENSKA 2015 vo florbale.

V dňoch 10.12.2015 – 11.12.2015 sa starší žiaci 8. a 9.roč. ZŠ Mallého 2 v Skalici zúčastnili v Košiciach finále florbalových Majstrovstiev Slovenska OXDOG CUP 2015, na ktorý si vybojovali postup cez majstrovstvá okresu a kraja.
V Košiciach boli rozlosované dve skupiny. A skupina: ZŠ T.J.Moussona Michalovce, ZŠ Žabokreky nad Nitrou, ZŠ Červený Hrádok, Gymnázium Teplická Bratislava. My sme hrali v B skupine s nasledovnými výsledkami : ZŠ Turany 2 : 10 , ZŠ MPČL Brezno 4 : 4 a ZŠ Lipany 5 : 4. Chalani v nej obsadili 3.miesto a  postúpili do švtrťfinále, kde   porazili Gymnázium Teplická Bratislava 9 : 2. V semifinále opäť narazili na  ZŠ Turany. Chuť po odvete drvivej porážky z prvého zápasu bola obrovská. A podarilo sa.Nasledovalo víťazstvo  7 : 5 a postup do finále. Vo finále na nich čakal obhajca 1.miesta z minulého roka –  ZŠ  T.J.Moussona Michalovce. Túžba po víťazstve a zisku zlatých medailí hnali chlapcov nezadržateľne vpred. Po víťazstve 5 : 3 sa radovali zo zlatých medailí a zisku titulu Majstrov Slovenska.
Reprezentovali: Pobuda, Zetocha, Kadlečík, Kočka, Romančík, Válik, Rajčák, Nemec, Rusnák, Čulen, Hodáň, Matúš a Tomeček.
Tréner : Mgr.Peter Martinovský, asistent trénera : Mgr. Lukáš Sopúšek a vedúci mužstva Dušan Štítny. Veľká vďaka  patrí triednym učiteľom Mgr.Petrovičovej, Mgr.Krídlovi, p.zástupkyni Mgr.Vašečkovej.
Tento titul Majstrov Slovenska je najkrajším darčekom k budúcoročnému 10. výročiu založenia športovej školy na Mallého ulici v Skalici.

Mottom našej  školy bolo a je : TVORÍME JEDEN TÍM.

Share This Article