ZLK bude mať onedlho dvadsaťpäť

História spoločnosti, ktorá sa začala na zelenej lúke pod rukami Jána Kosa, siaha až do deväťdesiatych rokov minulého storočia. Zručnosť pána Jána Kosa, ktorý všetky riešenia sám navrhoval a konštruoval nebrala konca. Logické vyústenie jeho šikovnosti dáva predobraz spoločnosti ZLK s.r.o.

Spomienky na prvé výrobky, na prvé peniaze za vyrobené výrobky a veľká drina. Tak by sa  dala charakterizovať počiatočná snaha majiteľa spoločnosti Jána Kosa. Teraz spoločnosť riadia jeho deti- syn Ján ml., a dcéra Renáta. Rodinná firma ZLK s.r.o., má teda svojich pokračovateľov. A nielen to. Spoločnosť má veľkú nádej a svetlú budúcnosť najmä v svojich vnukoch.

IMG_3874

Všetky dni však neboli svetlé, tak to býva, ale obrovská vôľa, snaha a kvalita výrobkov dávala šancu prežiť tejto spoločnosti. A podarilo sa… v súčasnosti zamestnáva firma viac než sto zamestnancov. Nárast práce, väčšie zákazky, väčšie obraty, to všetko viedlo v roku 2009 k transformácii spoločnosti na „eseróčko“. Nasledoval nákup hál, vybavenia, priestorov, aby sa spoločnosť mohla ďalej rozvíjať.

ZLK s.r.o. patrí v súčasnosti k najvýznamnejším podnikom na Záhorí a k najvýznamnejším výrobcom strojárenských výrobkov. “ Je úžasné pozorovať, čo náš otec dokázal. Je neskutočné, čo dokázal z nuly, patrí mu náš veľký obdiv. Teraz našu spoločnosť sleduje z diaľky, napriek tomu si stále vážime jeho názory a priania. Aj vo svojom veku sa neustále venuje výrobe a najrôznejším vychytávkam, ktoré môžu celú výrobu zefektívniť, zlepšiť a zjednodušiť. Je skvelé, že má ešte stále chuť nám pomáhať,“ dodáva dojatá konateľka spoločnosti, PhDr. Renáta Vyskočová

Share This Article