Zoznam vôd na Záhorí určených na kúpanie

Nečudo, že teplé počasie vyhnalo k vode mnoho ľudí, ktorí si konečne vyskúšali prvé kúpanie. Ak sa však chystáte k prírodným vodným plochám, dajte pozor – nie všetky vody na Záhorí sú vhodné na kúpanie.  Zoznam vôd určených na kúpanie 2016 na spripomienkovanie verejnosťou vydal ÚVZ SR koncom Mája 2016.

GAZÁRKA –  dostatočná

gazarka-sastin-straze-telekom-reklama-more

Mesto Šaštín – Stráže sa pýši svojom dominantou známou na Slovensku ale aj v zahraničí, Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie a taktiež aj rekreačným strediskom Gazárka. Rekreačné stredisko Gazárka sa nachádza v blízkosti železničnej trate v prostredí krásnych borovicových lesov.

Gazárka pozostáva z piatich jazier, ktoré vznikli po vyťažení piesku. Sú využívané na rekreáciu a rybolov. Jazerá ponúkajú oddych na upravených pieskových plážach s pozvoľným prístupom do vody.

KUNOVSKÁ PRIEHRADA – zatvorená

V tomto roku je Kunovská vodná nádrž uzatvorená z dôvodu jej rekonštrukcie.

ADAMOVSKÉ JAZERÁ – nezaradené do vôd  určených na kúpanie 

V gbelskej mestskej časti Adamov rozkladajúcej sa pri rieke Morava, teda v bezprostrednej blízkosti českej hranice, sa nachádzajú dve štrkoviská zvané Adamovskými jazerami. Štrkoviská predstavujú vyhľadávanú rekreačnú lokalitu s možnosťou pestovania vodných športov ale i rybárčenia. Majú upravené brehy, nachádzajú sa pri nich stánky s občerstvením, hygienické zariadenia a požičovňa vodných bicyklov.

Nedávno sa na facebooku objavili fotografie, na ktorých  sa vo vode kúpu aj kone.

autor: Simona Knotková
autor: Simona Knotková

OŠIRID – nezaradené do vôd  určených na kúpanie 

V najsevernejšej časti katastra Sekúľ, v blízkosti rieky Myjavy, sa nachádza jazero miestnymi zvané Oširíd. Toto jazero vzniklo banskou činnosťou. V letných mesiacoch je vyhľadávaným miestom oddychu a rekreácie, hoc kúpanie je tu len na vlastné riziko. Pri jazere nie sú vybudované sociálne zariadenia ani občerstvenie. Popri rekreantoch ho obľubujú i rybári.

Share This Article