Hádzanárky zo Stupavy cez víkend opäť bodovali

ŽENY: KOLÁROVO – STUPAVA 24:28 (11:14)

Stupavské ženy tentokrát cestovali do Kolárova. Ich ambíciou bolo priviezť dva body, potrebné pre udržanie sa na čele tabuľly. Sťažené to mali viacpočetnou maródkou.

Na stiesnenej ploche neštandardných rozmerov hrali dievčatá prvý polčas akoby so zviazanými rukami, aj dve nové nové posily sa s kolektívom len zohrávali. Zlomovým bol záver prvého polčasu, keď sme Kolárovu dokázali odskočiť na rozdiel troch gólov.

V druhom polčase predviedli dievčatá ukážkovú bojovnosť, gól po góle sa domácim vzďaľovali a nedovolili im zápas príliš zdramatizovať. Súboj dotiahli do víťazného konca, štvorgólové víťazstvo si zaslúžili.

Zostava a góly Stupavy: Zuzana Kalmárová 3, Lucia Kostková  /, Marcela Gardoňová 1, Linda Lisalová 6, Simona Belošičová, Monika Drinková  /, Stanislava Kováčová 3, Lucia Havlová, Karin Švehlová 1, Martina Trochtová 1, Lucia Dulanská  /, Ema Klammová, Kristína Kupkovičová 8, Jana Polláková, Sabina Štefíková 5

Tréneri: Zuzana Kalmárová, Martin Kanda

ML. DORASTENKY: TRENČÍN – STUPAVA 24:24 (13:15)

Mladšie dorastenky zohrali veľmi vyrovnaný súboj v Trenčíne. Po vyhratom prvom polčase oba tímy bojovali a našim sa napokon náskok z prvého polčasu nepodarilo udržať a zápas skončil remízou.

Tréner Roman Vigh komentuje priebeh nasledovne:
„Tento zápas bol pre nás náročný nielen po fyzickej stránke, ale aj psychickej. Každý jeden súboj, či už v obrane, alebo v útoku, bol veľmi dôležitý, keďže sme sa tĺkli so súperom počas .celého zápasu o výsledok. Viackrát sme mali možnosť odskočiť od súpera na viac ako tri góly, ale túto šancu sme vďaka nepremeneným šancám nevyužili. Polčas sme dokázali vyhrať o dva góly (15:13), ale tento náskok sme hneď v úvode druhého polčasu stratili.

Opäť ako v zápase s Nitrou sme mali problémy so záverom druhého polčasu, resp. s poslednou 15 minútovkou, kde sme dokázali streliť len tri góly. Zbytočne sme doplácali na dvojminútové vylúčenia, ktorých bolo pomerne dosť (spolu 5 trestov). Dievčatá zabrali hlavne v obrane, bránili dôrazne a nepúšťali lacno súpera do šancí, čo sa potom odzrkadlilo aj na výbornom výkone brankárky. V útoku sa nám prebrali ľavé aj pravé krídla, ktoré si dokázali sami vytvoriť strelecké pozície a z nich skórovať.

Prvýkrát v sezóne sme odohrali zápas v plnom zložení (šestnásťčlenný kader hráčok), i keď nedostali všetky hráčky možnosť zapojiť sa do hry, z ihriska a z lavičky bolo cítiť silu celého kolektívu a hlavne radosť celého družstva z každej akcie. Čo je najdôležitejšie, že si od súpera odnášame bod za remízu a nie nulu ako to bolo doteraz zvykom. Čo ma mrzí, je zranenie Natálii Huňarovej, ktorá si zlomila v prvom polčase nohu.“

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Natália Huňarová , Almina Yildizová, Vanesa Valachová  1, Wanessa Raffasederová 3, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 7, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 2, Daniela Brennerová, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 1, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 1

Tréneri: Peter Kuklovský, Roman Vigh

Priebeh: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:7, 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:13, 11:13, 11:14, 13:14, 13:15  /  16:15, 16:16, 17:16, 17:19, 18:19, 18:20, 19:20, 19:21, 20:21, 20:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24