Atletická streda – To najpodstatnejšie zo záhoráckej atletiky od stredy 13. 8. do stredy 20. 8.

Drozda i Zavilinská vyhrali v nočnej Trnave

Valachovič prepisoval v Zlíne vlastné maximum a kraľuje tabuľkám

Malačania ladili formu na medzinárodnom kempe v Brne

Štuková aj s tímom v Zürichu štrnásta

Zürich (16. 8. 2014). Bývalá malacká kráľovná Alexandra Štuková má za sebou svoj premiérový štart na elitných majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Zürichu. Spoločne s Ivetou Putalovou, Andreou Holleyovou a Silviou Šalgovičovou skončili na štrnástej priečke v štafetovom behu na 400 m.

Slovenky nesplnili kvalifikačné kritérium, ale keďže sa nenaplnila požadovaná kvóta tímov, dostali možnosť štartovať na zelenú kartu. Štuková figurovala na druhom úseku, kolík prevzala od prvej členky štafety, Trnavčanky Šalgovičovej. Finálny čas 3:39,55 min je o niečo slabší ako najlepší výkon kvarteta z júlového mítingu v Dubnici nad Váhom. Slovenky papierovo neboli adeptkami na postup do finále a zo šestnástich tímov predstihli iba Chorvátky (porazili ich priamo v rozbehu) a Turkyne. Zvíťazili Francúzky v európskom výkone roka 3:24,27 min. Napriek tomu bol ich výkon hodnotený kladne a prispel k zviditeľneniu národnej atletiky na kontinentálnom šampionáte. Malačanov môže tešiť, že mali svoju rodáčku na majstrovstvách Európy.

/TK AC/

Drozda a Zavilinská vyhrali v Trnave

Trnava (16. 8. 2014). Na atletických Trnavských memoriáloch, ktoré sa posledné roky odohrávajú vo večerných hodinách a pod umelým osvetlením sa predstavili dvaja záhorácki pretekári. Predstaviteľ Slávie UK Bratislava Marco Adrien Drozda nastúpil v behoch na 200 a 400 m. V behu na 200 m dobehol tretí časom 23,15 s, štvorstovku vyhral za 51,69 s. Odchovanec malackého AC sa tento rok vrátil so súťažnej formy po dlhodobom zranení kolená. Najviac upútal na majstrovstvách Slovenska v júli v Banskej Bystrici, kde získal striebro v behu na 400 metrov prekážok. V Trnave vyhrala večer aj žiačka MŠK Borský Mikuláš Monika Zavilinská, ktorá si na konto pripísala výkon 155 cm a tri razy sa neúspešne pokúšala o 160.

/TK AC/

Valachovič si zlepšil maximum. A opäť v Zlíne!

Zlín (16. 8. 2014). Malacký stípliar Jakub Valachovič si vylepšil po troch rokoch svoj vlastný najlepší výkon v behu na 3000 metrov prekážok. Osud chcel, aby to bolo opäť v Zlíne, kde Valachovič bežal najrýchlejší čas 9:13,98 min v roku 2011 a teraz 9:11,06. Trojnásobný majster Slovenska v najdlhšej prekážkovej disciplíne profitoval z rýchleho behu a dobrej spolupráce s víťazom Lukášom Olejníčkom z Moravskej Slávie Brno. Malačan zároveň kraľuje priebežným tabuľkám v tejto disciplíne, patrí mu štyri prvé časy vzostupne podľa kvality 9:31, 9:20, 9:17, 9:11 min.

/TK AC/

Malackí atléti kempovali v Brne

Brno (22. 8. 2014). Atléti AC Malacky dolaďovali od nedele 17. do piatka 23. augusta formu pred záverečnými pretekmi v aktuálnej atletickej sezóne. V rámci medzinárodného projektu zameraného na prevenciu pred zraneniami vycestovali do Brna, kde s nimi trénovali aj ďalšie kluby zapojené do akcie – domáci Olymp, maďarský Székesfehérvár, slovinský Koper, chorvátsky Split a taliansky Terst. Okrem tréningov na brnianskom štadióne v areáli Vysokého učenia technického mali atléti prednášky a výmenu skúseností s rozcvičovaním sa, posilňovaním a technickými záležitosťami.