Atletická streda – To najpodstatnejšie zo záhoráckej atletiky od stredy 6. augusta do stredy 13. augusta 2014

16. augusta 2014

Atletická stredajšie

To najpodstatnejšie zo záhoráckej atletiky od stredy 6. do stredy 13. augusta 2014

Bubeník v daždi prekonal len 219 cm, na ME skončil

Valachovič deklasoval súperov v Červeníku

Súrodenecké duo si vyôepšovalo osobné maximá v Břeclavi

Valachovič jasne triumfoval v Červeníku

 

Červeník (9. 8. 2014). Bežec AC Malacky Jakub Valachovič triumfoval na cestnom behu na 6 kilometrov v Červeníku. V konkurencii niekoľkých popredných slovenských bežcov (napr. majster a vicemajster Slovenska v cestnom behu na 10 km Fedák a Magyar) suverénne zvíťazil v novom osobnom rekorde na tamojšej trati v čase 19:15 min. Druhý dobehol Imrich Magyar (Nové Zámky) časom 19:33 min, tretí Matej Fedák (Slávia STU Bratislava) za 19:47 min.

 

/TK AC/

Bubeník v daždi skončil až osemnásty

Zürich (13. 8. 2014). Slovenskému výškarovi z Holíča Matúšovi Bubeníkovi sa nevydarila premiéra na majstrovstvách Európy pod otvoreným nebom vo švajčiarskej metropole Zürich. Práve fakt, že sa súťaži vonku mu výrazne skomplikoval postupové ambície.

Panovalo totiž chladné a upršané počasie a výškari sa s týmito podmienkami vyrovnávali len s obtiažami. Požadovaný priamy kvalifikačný limit /veľké Q/, ktorý by skokanov posúval okamžite do finále 228 cm neskočil nik. Trinásť postupujúcich prekonalo po peripetiách maximálne výšku 223 cm a postúpili len na základe poradia, s tzv. malým q. Žiaľ, chýbal medzi nimi Matúš Bubeník, ktorý k atletike pričuchol v AK Junior Holíč a tu aj dosiahol svoje prvé veľké výsledky. Aktuálne člen Stavbára Nitra skočil v sezóne tri razy výšku 226 cm, raz dokonca prekonal aj 227. V upršané stredajšie dopoludnie si však zapísal iba 219 cm, aj to až na tretí pokus. Na ďalšej postupnej výške šla latka tri razy na zem a Bubeník tak odchádzal zo sektora sklamaný, celkovo sa umiestnil na osemnástom mieste. Po účasti na ME do 23 rokov v Ostrave a halových ME v Göteborgu bol Zürich jeh treťou veľkou zastávkou v doterajšej atletickej kariére.

/TK AC/

V Břeclavi padli osobné rekordy pre súrodencov

Břeclav (13. 8. 2014).V Břeclavi sa uskutočnilo posledné kolo večerných letných atletických pretekov s názvom Atletická streda. Súrodenci Zuzana a Zdeněk Švejdovci si na nich valepšili osobné maximá.

Zdeněk Švejda si prvý raz v živote zbehol tisíc metrov pod hranicu troch minút. Žiak AK pri ZŠ Borský Svätý Jur celú trať de facto účinkoval osamotený, bez súperov a na diaľku iba bojoval s časom. Ten mal napokon hodnotu 2:58,29 min, čo je nové osobné maximum pre mladého Záhoráka. Jeho sestra Zuzana Švejdová zvíťazila medzi mladšími žiačkami v behu na 500 metrov tiež v osobnom rekorde 1:33,34 min.

/TK AC/

Zdieľať tento článok