Barbari s dvoma trofejami zo Športovca roka !

 

Na slávnostnom vyhlásení športovcov mesta Skalica za rok 2014, nechýbali ani zástupcovia Športového klubu Barbar Skalica. Barbari sa umiestnili v kategórii kolektív roka medzi tromi najlepšími. Medzi jednotlivcami sa v najlepšej päťke objavil Juraj Spáčil.

Športový klub Barbar Skalica (squash)
Skalickí squashisti vo svojej prvej sezóne v Slovenskej squashovej extralige vybojovali pekné 4. miesto. Družstvo v zložení Róbert Trnovec, Juraj Spáčil, Marek Gula, Richard Taranda a Ondřej Uherka sa v silnej konkurencii najvyššej súťaže etablovalo výsledkovo aj herne a viaceré pekné úspechy zaznamenali aj na individuálnych turnajoch organizovaných squashovou asociáciou. Najpotešiteľnejším faktom tejto sezóny je však aj napriek pekným výsledkom extraligistov rozrastajúca sa členská základňa mladých adeptov, ktorí budú tvoriť budúcnosť tohto dynamického športu v Skalici.

Juraj Spáčil (squash)
Sedemnásobný víťaz oblastnej squashovej ligy, víťaz všetkých troch turnajov organizovaných v Skalici v minulej sezóne a člen extraligového teamu ŠK Barbar Skalica. Jeden zo strojcov historického postupu Slovácká Uherské Hradište do I. ligy. Taktiež pôsobí v domácom klube ako tréner dospelých i juniorských squashistov. Jeho hlavným cieľom je popri hráčskej kariére a výsledkových úspechoch ďalšia popularizácia squashu v našom meste a rozširovanie mládežníckej členskej základne.

Share This Article