Baseball: Outmen Skalica sa predstavuje

Klubová fotka komplet tímu OUTMEN SKALICA aj s trénerom
Klubová fotka komplet tímu OUTMEN SKALICA aj s trénerom

 

Baseballovému mužstvu Outmen Skalica po tom, čo absolvovali svoju zimnú prípravu konečne vyšlo slniečko a preto sa z telocvične presunuli do prírody.

 

12- členné mužstvo chlapcov sa pripravuje pod vedením hlavného trénera Mgr. Radovana Nespalu a jeho dvoch asistentov Jozefa Blína a Tomáša Hošeka. Radovan Nespala hrá baseball už 25 rokov . Najprv začal trénovať svojich dvoch synov Nikolasa a Timona. Ďalším hráčom bol ich kamarát Marek a napokon z toho vznikol taký pouličný baseball skalických sídlisk Lúčky, Svobodu a Clementisa. Deti sa stretávali pravidelne trikrát v týždni na sídlisku Lúčky a spoločne sa začali učiť pravidlá a jednotlivé prvky tohto amerického športu. Záujem o hru vydržal a preto si v minulom roku vyskúšali svoju prvú sezónu v slovenskej baseballovej lige. Počas prvého roku z každého zápasu zbierali skúsenosti a rok 2014 zavŕšili i zimnou prípravou v telocvični.
„ Som nesmierne šťastný a nadšený, keď deti tento šport baví a spolu tak vytvárajú úžasný tím „ – hovorí tréner Radovan Nespala.

 

Plocha medzi sídliskami L.Svobodu a sídl. Vl. Clementisa, kde momentálne trénujeme, pretože nemáme kde

 

Počas uplynulého víkendu skalickým Outmenom začala ich druhá sezóna. Do nej už všetci hráči nastúpili oveľa skúsenejší a odvážnejší , čo sa prejavilo i na ich hre a z Trnavy si priviezli svoje prvé veľké víťazstvo.

Bilancia za uplynulý víkend je jedno víťazstvo s hráčmi Panthers Trnava 7-2 a dve prehry 4-8 , 5-9 s Angels Trnava a prehra 8-11 s Apollom Bratislava ( majstrom Slovenska ). Oproti minulému roku výrazné zlepšenie.
Bol to krásny víkend plný napínavých herných situácií a predvedenej hry všetkých zúčastnených tímov.
Po odohratí prvého turnaja tréneri súperov boli milo prekvapení zlepšenou hrou Skalice a vyjadrili obdiv skalickým hráčom a taktiež ich trénerom.

 

spoločná fotka s hráčmi Panters Trnava, ktorých sme porazili v úvodnom turnaji ligy 7-2. Naše prvé veľké víťazstvo

 

Veríme, že toto nebolo ich prvé víťazstvo a postupne ich hra bude ešte lepšia a prídu i ďalšie víťazstva.

Skaličania trénujú dvakrát v týždni , v prípade že by sa našli deti, ktoré by si to chceli prísť spolu s nimi vyskúšať môžete volať ich trénerovi na číslo 0903 689 008.

 

 

Mgr. Radovan Nespala tréner

Foto: Jozef Blín

Share This Article