Benefičný festival pre Psí útulok Skalica 2013

Jediný benefičný festival na Slovensku – Benefičný festival pre psí útulok Skalica, má za sebou úspešní 3. ročník. Na podporu psíkov a vychutnanie si príjemnej atmosféry si v sobotu 3. augusta našli čas stovky občanov Záhoria. Od 14. hodiny sme mali vo Františkánskej záhrade možnosť zažiť zmes skoro všetkého, čo sa má na festivale nachádzať. Na pódiu nechýbala folková hudba, rocková hudba, moderný tanec, prehliadka psíkov z útulku ani kúzelník.

Minulé ročníky festivalu moderovala Adela Banášová, tento rok však ponuku musela odmietnuť a preto sa moderovania ujal známy Záhorák a prezident Záhoráckej sebjestační svojpomocní republiky Pavel Nemec Lelín. Na svoje si prišli aj deti, nakoľko organizátori pre nich pripravili rekordne najväčší detský kútik tohto festivalu. Nechýbal skákací hrad, bazén, omaľovánky alebo maľovanie na tvár. Podporiť prišli aj psíci SAMOJEDY ale aj motorkári FIRE RIDERS, ktorí už tretím rokom pripravili zaujímavú moto show pred bránami areálu.

Počas viac ako 10 hodín sa na pódiu predstavili Alan Mikušek, DUO IMAGINE, Zydeco B. Band, Peter Pecha, KABÁT revival, VEES, FORZA, HELY Peter Šesták a mnohí ďalší. Okrem kultúrneho programu nechýbalo ani jedlo, pitie, čajovňa a informačný stánok Skalického útulku.

Predseda OZ ProZáhorí.sk Milan Roman odovzdal do rúk zástupcov Psieho útulku šek v hodnote 800 eur na realizáciu Benefičného koncertu pre Psí útulok.

Nakoľko bolo celý podujatie organizované zo sponzorských darov, výťažok z podujatia putuje na skvalitnenie života v Skalickom útulku. Tento rok sa útulku prilepšilo o sumu 1200€.

 

Erik Formánek

 

Share This Article