Cibula Fest prišiel o účinkujúceho, ktorý plánoval skočiť padákom do areálu festivalu a kŕmiť živého krokodíla

1.2.2018, Slavnostní otevření nového zrcadlového labyrintu v Divadle kouzel., Image: 362078226, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Ronin - ČEF

Česko a Slovnesko dnes zasiahla smutná správa. Vo veku 52 rokov zomrel známy showman a líder českej skupiny Šum svistu – Dan Nekonečný. Jeho typické znaky ako žltá farba, trblietky, ohňové efekty, široký úsmev a vyhlásenia o „ministerstve rozkoší” mali byť súčasťou Cibula festu 2019.

Extravagantný český umelec plánoval v roku 2019 vystúpiť aj na hudobnom festivale Cibula fest, ktorý sa pravidelne koná na letisku v Holíči. Spoločnú reč sme našli s Danom ešte v roku 2015. “Danovi sa náš festival veľmi zapáčil a nechcel prísť len so svojou šou, ktorú všetci poznajú. Spoločne sme hľadali tému, ktorou by sme doslova ohúrili. Dan prišiel s nápadom, že keď je náš festival na letisku, že by do areálu zoskočil padákom celý v žiariacom žltom kostýme s žltými pentličkami ….ako boh slnka sa znesiem k Vám na Cibula Fest, bola jeho dedukcia, na ktorú sa neskutočne tešil” tvrdí riaditeľ festivalu Vladimír Chrenka.

1.2.2018, Slavnostní otevření nového zrcadlového labyrintu v Divadle kouzel., Image: 362078226, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Ronin - ČEF
autor: Profimedia

Organizátori festivalu už ladili dramaturgiu celej Danovej šou.  Zosnulý umelec plánoval v tomto roku špeciálne antré. “Zhruba pred dvomi týždňami sme spolu telefonovali. Dan sa tešil a tvrdil, že tento rok na Cibula Feste to bude veľké. Mali sme spoločne s Danom veľké plány na tohtoročný Cibula Fest, chcel na fesitvale kŕmiť živého krokodíla ale plán boha slnka bol iný, šou už bude Dan robiť len v jeho slnečnom nebi”,dodáva Chrenka. 

Organizátori festivalu vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine, známym a všetkým fanúšikom Dana Nekonečného. 

Share This Article