Dnes zaplavia ulice žlté narcise, pomôžte aj vy v boji proti rakovine

 

Pred 19 rokmi odštartovala Liga proti rakovine unikátny –  Deň narcisov. Finančná zbierka je vďaka dôvere ľudí a skvelej organizácií najväčšou verejno-prospešnou zbierkou na Slovensku.

Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom – do ulíc. Jeho symbolom je žltý narcis – kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev. Pripnutím žltého kvietku vyjadrujete onkologickým pacientom, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú i vašu podporu.

Ulice miest a obcí v jediný deň v roku, dnes 27. marca 215, zaplavia žlté narcisy a každý, kto si ich pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôžete naakumulovať finančné prostriedky na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

Na Deň narcisov, prispievajte len dobrovoľníkom, ktorí sú označení správnymi identifikačnými prvkami.  Pre tento rok sú platné tieto identifikačné prvky:
– Identifikátor dobrovoľníka v podobe oranžovej rozety s nápismi „Deň narcisov 2015“, „Dobrovoľník“ a číslo dobrovoľníka.
– Druhým identifikačným prvkom bude papierová pokladnička tyrkysovej (modro – zelenej) farby potlačená kvetom narcisu, s bielym logom Ligy proti rakovine a onačením „Deň narcisov“, opatrená textom – 27. marec 2015, číslo registrácie zbierky vydané Ministerstvom vnútra SR a slovom „Ďakujeme“. Každá pokladnička bude prelepená ochrannými nálepkami bielo-modrej farby s číslom účtu Dňa narcisov.
– Narcisy ako tretí identifikačný prvok, ktorý budú mať dobrovoľníci pri sebe, budú narcisy žltej farby so zeleným lístkom.

Výnos slúži aj na preventívne a edukačné účely. Liga proti rakovine podporuje aj nemocnice, či zdravotnícke zariadenia

Liga proti rakovine ďakuje všetkým partnerom – finančným či mediálnym, dobrovoľníkom, prispievateľom i celej verejnosti za dlhoročnú podporu Dňa narcisov, za dôveru v jej prácu.

 

Share This Article