Dva zápasy proti klubom z konca tabuľky a skóre 16:0

REPORT ZO ZÁPASU

photo
Seničania odohrali posledný zápas základnej časti pred domácim publikom. Ich súperom bol tím z Považskej Bystrice. Pôvodne mal zápas začať o 17:00, ale keďže rozhodcovia meškali, zápas začínal až o 17:45.
    1. HOKEJOVÁ LIGA SR | 43. KOLO | SEZÓNA 2014/15

Senica 8:0

(0:0, 4:0, 4:0)

P. Bystrica
   Komentár: Petra Beblavá, HC Dukla Senica

Od prvých sekúnd mohli diváci vidieť vyrovnaný zápas i keď papierovým favoritom boli Seničania. Prvú vážnejšiu situáciu bolo vidieť v druhej minúte, keď z medzikružia pálil Vereš, ale jeho pokus bol stečovaný a mieril nad bránu. Na druhej strene v štvrtej minúte rozozvučal Koleda tyčku Peksovej brány. V ôsmej minúte sa prvý raz vylučovalo, keď si na trestnú lavicu šiel sadnúť hráč hostí – Ižvolt. Domáci však presilovku nevyužili. V jedenástej minúte Kompasovi puk vypadol, no on si myslel, že ho má v lapačke, ale Seničania nedokázali zareagovať včas a brankár napokon puk pokryl. Seničania sa tlačili do zakončenia, ale pokusy Surovku, Penáka i Kalináča brankár hostí zlikvidoval. V sedemnástej minúte sa vylučovalo opäť a opäť na strane hostí. Na lavicu hanby mieril za seknutie Kudlej. Aj táto presilovka však zostala nevyužitá. V záverečnej minúte pohrozil ešte Kudlej, ale tesne minul Peksovu svätyňu. Po dvadsiatich minútach bol tak stav 0:0.
ddk-led
Úvod druhej tretiny bol vyrovnaný. V 26. minúte sa prvý raz vylučovalo na strane domácich – Loydl dostal menší trest za nedovolené bránenie v hre. V 28. minúte padol otvárací gól zápasu, ktorý vsietil Jurák po Kalináčovej prihrávke. Domáci boli po góle aktívnejší. V 31. minúte diváci videli nepríjemný zákrok na Kalináča. Za tento zákrok dostal Zlocha trest 5 minút plus do konca zápasu. A Seničania tento trest využili ako len najlepšie vedeli. Počas piatich minút vsietili 3 góly. Postupne sa presadili Janík, Romančík a v hre 5 na 3 ešte aj Surovka. Po štvrtok góle mieril pod sprchy Trenčan, ktorého rozhodca vylúčil. Po dvoch tretinách bol stav 4:0 a napäté emócie sa očakávali aj v 3.tretine.
Už od úvodných sekúnd tretieho dejstva mal brankár Kompas plné ruky práce. V42. minúte si presný zásah na svoje konto pripísal Vereš. V 46. minúte mieril na trestnú lavicu domáci Fian, ale hostia nedokázali jeho previnenie proti pravidlám využiť. Domáci si po odpykaní oslabovky vyvinuli poriadny tlak a z toho vzišli dva nedovolené zákroky hostí v krátkej dobe. Seničania dokázali presilovku 5 na 3 využiť – v 53. minúte sa presadil Mikolášek a o minútu neskôr aj Jurák. V 56. minúte predčasne skončil zápas pre hráča hostí Filla, ktorému dal rozhodca osobný trest a ešte dostali aj menší trest za veľa hráčov na ľade. Aj túto hru v početnej prevahe dokázali Záhoráci využiť. O 8. presný zásah sa postaral Janík. Chvíľu na to bol opäť vylúčený Fian a hostia mali šancu na vsietenie presného zásahu. Počas presilovky Ižvolt avizoval, že dostal zásah hokejkou, ale rozhodca si to nevšimol a Ižvoltovi sa to nepáčilo a rozhodcovi to vysvetľoval. Zrejme povedal niečo, čo nemal, keďže ho rozhodca po jeho „preslove“ vylúčil a bol to ďalší hráč, ktorý mieril predčasne pod sprchy. V poslednej minúte bol ešte vylúčený hráč hostí Šedivý za seknutie, ale gól už nepadol.
Seničania si prirátali do tabuľky tri body a Marek Peksa opäť čisté konto.