HÁDZANÁ: Ako hral HC TATRAN Stupava v 15. týždni

DORASTENCI: HK SLOVAN LEVOČA – HC TATRAN STUPAVA 14:23 (7:13)

Stupavskí dorastenci cestovali cez celú republiku do Levoče, kde odohrali zápas s domácim tímom. Doma sme Levoču dokázali poraziť, preto šiel tím na východ Slovenska s veľkými očakávaniami. Tie aj naplnil, keď bol v obidvoch polčasoch lepším družstvom a v tvrdom zápase výrazne zvíťazil. Z celodenného „výletu“ sa tak vracia s dvomi mimoriadne cennými bodmi.

Spokojný bol aj stupavský tréner Rudolf Draškovič:
„Vedeli sme, že v Levoči sa bude hrať ťažko a súper nám naozaj nič nedaroval. V siedmej minúte bol stav stretnutia 1:1 a dominovali tvrdé obrany a brankári. Potom sme roztočili náš útočný orchester a domácich sme pekne prečíslovali po útočných akciách. Súper hral tvrdo a dohrával súboje v obrane niekedy zbytočne zozadu. My sme ich sme trestali a vedeli sme si poradiť aj z dvojitou osobkou. Na konci sme radšej naťahovali čas, aby sa nikto zbytočne nezranil. Čerešničkou na torte bola amerika na ľavé krídlo. Domácim sme vypálili rybník a z víťazstva sa tešíme. Ďakujeme rozhodcom za korektne odpískaný zápas na obe strany.“
Zostava a góly Stupavy: Štefko 4, Ichmann 2, Prokeš, Bašti, Molnár 2, Polák 7, S. Renčo 2, Filčík, Papaj, Hýravý, Fúsek, Velebný, Grich 6
Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko
Priebeh: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, timeout Levoča, 2:5, 3:5, timeout Stupava, 3:6, 4:6, 4:11, 5:11, 5:12, 6:12, 6:13, 7:13 / 7:15, 9:15, 9:16, 10:16, 10:17, 11:17, 11:18, timeout Levoča, 11:19, 12:19, 12:20, timeout Levoča, 12:21, 13:21, 14:21, timeout Stupava, 14:23

ŽENY: HC TATRAN STUPAVA – ŠKH DETVA 26:24 (15:12)

Stupavské ženy hrali doma proti Detve. Obidva tímy nastúpili s poloprázdnou lavičkou, takže sa zápas hraný vo vysokom tempe očakávať nedal. Napriek tomu nielen súper, ale aj naše dievčatá zvolili predsa len príliš vlažné tempo. Úvod Stupavčankám vyšiel, viedli 4:1. Potom hrali pasívnejšie, nevedeli sa presadiťv útoku  a dovolili dievčatám spod Poľany, aby sa na ne dotiahli. V priebehu zápasu sa naše dievčatá neodpútali viac ako na 4-5 gólov, súper sa vždy vďaka našim ľahko strateným loptám do zápasu vrátil. Presne to isté sa stalo aj v záverečných minútach – šesťgólový náskok Detvanky stiahli na konečných 26:24 a boli sme nakoniec radi, že už zápas skončil a že sme dva body ustrážili.

Hrajúca trénerka Zuzka Kalmárová o zápase povedala:
„Nastúpili sme v oklieštenej zostave a tak museli hrať všetky hráčky naplno. Som rada, že sme to zvládli, hoci ma mrzia technické chyby. Bolo ich veľa na oboch stranách, no u nás vždy prišli v nevhodných momentoch, keď sme mohli súperky definitívne zlomiť.“
Zostava a góly Stupavy: Balážová, Kupkovičová 7, Kalmárová 1, Gardoňová 1, Lisalová 7, Belošičová, Kováčová 3, Klamová, Švehlová 4, Trochtová 4
Tréneri: Martin Kanda, Zuzana Kalmárová
Priebeh: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, timeout Stupava, 7:6, 7:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 11:9, 11:10, 13:10, 13:11, timeout Detva, 14:11, 14:12, 15:12 / 15:13, 17:13, 17:14, 18:14, 18:15, 19:15, timeout Detva, 19:17, 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 25:19, 25:22, 26:22, 26:24

MUŽI: HC TATRAN STUPAVA – ŠKH AGROKARPATY PEZINOK 25:29 (12:13)

Muži doma nastúpili proti Pezinku. Žiaľ nepodarilo sa im zopakovať výkon z Pezinka. Od začiatku stretnutia sme za súperom zaostávali. Pezinok sa rýchlo a príliš ľahko ujal vedenia 1:5 po našich technických chybách a lacných stratách lopty v útočnej činnosti. Zobudili sme sa až po našom time oute v prvom polčase a príchode Ľuboša Baštiho na strednú spojku. Postupne sme náskok súpera znižovali z 5:10 na 11:11 a polčasových 12:13. V tejto fáze nás opakovane podržal viacerými úspešnými zásahmi brankár Beleš. Druhá polovica prvého polčasu bola žiaľ z našej strany jediným svetlým momentom v zápase. Na víťazstvo je však potrebné hrať sústredene a s nasadením celých 60 minút.

V druhom polčase sme nedokázali nadviazať na náš zlepšený výkon z konca prvého polčasu. Pezinok opätovne odskočil na rozdiel 5 gólov (15:20), načo sme opätovne museli reagovať druhým time outom. Zápas sme ešte dokázali zdramatizovať znížením stavu na 19:21. V 52. minúte stretnutia za stavu 21:24 po našom prerušení hry a následnej obojstrannej potýčke, boli z našej strany diskvalifikovaní Husák aj Malina. Na strane druhej rozhodcovia trestali Pezinok červenou kartou pre Feketeho a ďalším dvojminútovým trestom. Hralo sa 2 min. štyri na štyri. Napriek tretiemu time outu sme túto časť zápasu vyslovene nezvládli, Pezinok trestal a dostal sa do rozhodujúceho náskoku 22:27. Od daného stavu bolo o výsledku stretnutia prakticky rozhodnuté, zápas s prvým Pezinkom sme prehrali 25:29. Minimálne v ďalšom stretnutí nebudú môcť nastúpiť potrestaní Malina, Husák – obom boli odobraté registračné preukazy.
Názor trénera Miroslava Fukáča:
„Výsledok je absolútne spravodlivý, gratulujem súperovi k víťazstvu. Som úprimne sklamaný. Dnes nemožno pozerať na priebeh inak ako kriticky. Veľmi veľa technických chýb vpredu (kroky, prerážania, straty lopty). Nízka efektivita streľby. 6 gólov spolu od „ostrých“ spojok hrajúcich prakticky celých 60 min. je jednoducho málo. Dobré momenty so zlými sme striedali aj na pozícii strednej spojky, kde sme sa hľadali, z čoho vyplývala aj strelecká mizéria krajných spojok. V našom tempe sme hrali len jednu 15 minútovku. Vypracovali sme si celkom 9 sedemmetrových trestných hodov (!), 4 sme však nepremenili. V obrane dostávame štatisticky najmenej gólov v súťaži. Dnes sme však hrali vzadu vyslovene naivne, nedôrazne, zábehy súperových spojok nám robili obrovské problémy. Na ihrisku nám chýbalo aj povestné srdiečko. Zároveň sa nenašiel hráč, ktorý by strhol družstvo k bojovnejšiemu výkonu. Vyššie nároky zniesol čiastočne výkon Ľuboša Briestrenského, dravosťou zaujal Bašti. Výsledok je pre nás vzhľadom na uvedené viac ako priaznivý a to najmä vďaka dobrému výkonu Paťa Beleša. Dnes sme si nezaslúžili bodovať.“
V ďalšom zápase sa stretneme v predohrávke s domácim ŠKP BRATISLAVA už túto stredu o 20:00h v športovej hale v Mlynskej doline v Bratislave.
Zostava a góly Stupavy: Beleš, Nemčovič – Bašti 4, Draškovič 4/1, Malina 4/1, Lipovský 3, Hirtl 3, Briestenský 3/3, Kováč 2, Husák 2, Lachkovič, Ondrúšek, Jánoš, Pír, Kubíček
Tréner: Miroslav Fukáč
Vylúčenia: 2 – 2
Diskvalifikácie: 2 – 1
7m trestné hody: 9/5 – 4/2
Priebeh: 0:1 / 1:1 / 1:2 / 1:3 /1:4 / 1:5 / 2:5 / 3:5 / 3:6 / 3:7 / 3:8 / 4:8 / 4:9 / 5:9 / 5:10 / 6:10 / 7:10 / 8:10 / 8:11 / 9:11 / 10:11 / 11:11 / 11:12 / 12:12 / 12:13 polčas 12:14 / 13:14 / 13:15 / 13:16 / 14:16 / 15:16 / 15:17 / 15:18 / 15:19 / 15:20 / 16:20 / 16:21 / 17:21 / 18:21 / 19:21 / 19:22 / 19:23 / 20:23 / 20:24 / 21:24 / 21:25 / 21:26 / 22:26 / 22:27 / 23:27 / 23:28 / 23:29 / 24:29 / 25:29

Autor článkov: Martin Renčo