HC TATRAN STUPAVA hral všetky zápasy doma

ML. DORASTENCI: HC TATRAN STUPAVA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 17:39 (7:19)

Mladších dorastencov dnes čakal mimoriadne silný súper – Považská Bystrica, ktorá je v tabuľke druhá. Už pri nástupe bolo jasné, že proti o hlavu vyšším a mohutnejším chlapcom to budú mať naši veľmi ťažké. Hneď v úvode sme urobili niekoľko chýb, súper ich nekompromisne trestal a okamžite odskočil na rozdiel 9 gólov. To vlastne určilo priebeh celého zápasu, keď naši sa na každý gól natrápili a Považská Bystrica následne premieňala brejky aj postupné útoky.

Našich treba pochváliť za snahu, v zápase boli úseky, v ktorých sme dokázali hrať vyrovnanú partiu a boli sme Považskej Bystrici dôstojným protivníkom. Napriek tomu sme podľahli vysoko 17:39.

Tréner Rudo Draškovič o zápase hovorí:
„Zápas proti Považskej Bystrici sme začali veľmi ustráchane a s prehnaným rešpektom. Dôsledkom toho bolo, že chalani doplatili na neskúsenosť a na začiatku stretnutia zostali stáť a pozerať sa, čo sa vlastne deje. V šatni sme si povedali, že na nich vyletíme a trošku im to znepríjemníme. Opak sa stal pravdou a chalani z Považskej Bystrice vyleteli na nás a my sme inkasovali gól za gólom. Bola to krutá lekcia a zaplatili sme za ňu.

Na začiatku stretnutia som bol nespokojný s prístupom k zápasu a nevracaním sa do obrany, respektíve unáhleným zakončením, čo bola voda na mlyn súpera a ten nás nemilosrdne trestal z protiútoku. Dnes už bolo o výsledku rozhodnuté, tak dostali šancu hráči, ktorí hrávajú počas sezóny menej.

Som spokojný s herným výkonom a bojovnosťou Romana Valachoviča a v druhom polčase bojovnosťou na doraz Sama Renča a brankármi. Bohužiaľ, dnes bol súper nad naše sily, ale nevadí aj my o rok budeme niekde inde. Verím, že toto bol posledný zápas, kedy sme doma hrali tak odovzdane. Chalani musia vedieť aký dres nosia na sebe a že keď to nejde herne, musíme bojovať, ako v druhom polčase. Teraz ideme na herný trip na východ do Trebišova a Sečoviec, kde nás domáci doslova zožerú, ak začneme ležérne ako dnes. Nevadí, lopta je guľatá, a hádzaná vie byť niekedy pekná a niekedy veľmi bolí. Zajtra je nový deň a nový tréning, na ten sa musíme tešiť a iným súperom budeme body brať. Dnes sme dostali lekciu a sme za ňu vďační, ideme bojovať ďalej. „

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  1, Vladimír Štefko , Michal Ichmann 1, Roman Valachovič 6, Samuel Bašti, Dominik Molnár, Daniel Polák 1, Samuel Renčo , Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý  1, Alem Yildiz, Samuel Fúsek  3, Miroslav Velebný, Dominik Grich  4, Jakub Sláčik

Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:10, 2:10, 2:11, 4:11, 4:14, 5:14, 5:15, 6:15, 6:18, 7:18, 7:19  /  7:23, 8:23, 8:29, 11:29, 11:30, 13:30, 13:31, 15:31, 15:33, 16:33, 16:37, 17:37, 17:39

MUŽI: HC TATRAN STUPAVA – TJ BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM 33:18 (15:9)

Zápas začal kvôli meškaniu hostí z Lehoty s takmer polhodinovým meškaním. Možno práve týchto 30 minút, možno to, že sme do zápasu vstupovali s pocitom, že sa súper porazí sám spôsobilo, že zápas spočiatku nebol jednoznačnou záležitosťou. Od začiatku sme boli herne lepší, avšak v útoku nepresní a nedôrazní, v obrane nedôslední. Tento prístup umožnil súperovi,ktorý nastúpil len so šiestimi hráčmi v poli, držať prvých 15 minút so Stupavčanmi krok.

Po prestriedaní zostavy, keď tréner Fukáč poslal na ihrisko troch veteránov, sa hra domácich spresnila a v priebehu druhej polovice prvého polčasu sme si vybudovali šesťgólový náskok. O tom, že dva body ostanú doma, už nebolo pochýb, ale ani v druhom polčase sme sa nedokázali vyvarovať nedôslednosti v obrane a nepresnosti v útoku. Rozdiel 15 gólov v celkovom výsledku je síce vysoký, napriek tomu nám súper vzdoroval oveľa viac, ako by sa patrilo.

Zostava a góly Stupavy: Patrik Beleš,  Michal Malina 4,  Martin Prokop,  Ján Bernát,  Albert Pír 1,  Lukáš Nemčovič,  Marián Mader,  Martin Béreš,  Adam Husák,  Rudolf Draškovič 4,  Rastislav Obselka 2,  Viktor Hoksz 2,  Ľuboš Bašti 6,  Lukáš Hirtl (H) 7,  Peter Lipovský 6,  Oliver Kubíček 1,

Tréneri: Miroslav Fukáč, Ľuboš Ivica

Priebeh: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6, 6:7, 8:7, 8:8, 15:8, 15:9  /  19:9, 19:10, 21:10, 21:13, 23:13, 23:14, 24:14, 24:15, 27:15, 27:16, 28:16, 28:17, 29:17, 29:18, 33:18

ML. DORASTENKY: HC TATRAN STUPAVA – HK JUNIOR MOČENOK 34:10 (18:8)

Dnešný súper mladších dorasteniek – Močenok – mal byť podľa predpokladov papierovo slabším súperom, veď väčšinu tímu tvoria staršie žiačky. Dorastenky to od začiatku potvrdili, bezproblémovo sa odpútali a budovali si svoj náskok. Schuti si zahrali, skórovali po protiútokoch a už polčasový výsledok 18:8 bol jednoznačný.

V druhom polčase už dievčatá z Močenka dokázali dať len dva góly a keď naše exhibične hrajúce pridali ďalších 16, výsledok 34:10 pravdivo hovorí o obrovskej prevahe na ihrisku.

Tréner Roman Vigh vidí zápas takto:
„So zápasom som spokojný. Získali sme povinné body a čo je najdôležitejšie, že dievčatá splnili cieľ zápasu…. v ktorom sme nesmeli dostať viac ako 10 gólov. Taktiež sme od hráčok chceli, aby hrali rýchle protiútoky a zakončovali z prvej, či druhej vlny. Súper nám ich dovolil celý zápas zakladať , keďže sa dopúšťal technických chýb a stroskotával na dobre chytajúcich brankárkach, čo nám vyhovovalo. Rýchla hra však bola miestami na úkor straty lôpt, ktorých bolo vďaka nepresným nahrávkam neprimerane veľa. Dúfam, že táto výhra nakopne dievčatá k sérii víťazstiev v lige.“

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová, Almina Yildizová, Wanessa Raffasederová 4, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanes Kalaberova 5, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 5, Daniela Brennerová 2, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 2, Barbora Plávalová, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 5

Tréneri: Roman Vigh, Martin Kanda

Priebeh: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 9:3, 9:4, 12:4, 12:5, 15:5, 15:6, 17:6, 17:7, 18:7, 18:8  /  18:9, 21:9, 21:10, 34:10

ŽENY: HC TATRAN STUPAVA – TJ DRUŽSTEVNÍK LEHNICE 22:22 (11:11)

Stupavské ženy narazili na zdatného súpera – družstvo Lehníc. Išlo o súboj druhého a piateho tímu tabuľky, čo sľubovalo napínavý zápas. V tomto ohľade nemohol nikoho sklamať – bol od začiatku až do konca mimoriadne dramatický.

Naše začali dobre – dokázali sa presadiť zo spojok, ubrániť súpera a viedli sme 5:2. Potom prišiel nepochopiteľný strelecký výpadok, ani obrana nepracovala, ako mala a keď 5 minút pred koncom druhého polčasu prehrávali o 4 góly, vyzeralo to s nimi zle. V závere polčasu ale našli stratenú streleckú mušku, navyše dokázali zastavovať lehnické útoky a polčas dotiahli na 11:11.

Druhý polčas sme opäť začali dobre, ale tímy sa naťahovali o každý gól. V druhej polovici polčasu nám Lehnice ušli na dvojgólový rozdiel a museli sme ich doťahovať. V závere zápasu to vyzeralo, že zopakujeme skvelý výkon zo záveru prvého polčasu – dotiahli sme sa a išli do vedenia. Tridsaťšesť sekúnd pred klaksónom Lehnice vyrovnali a my sme si zobrali oddychový čas. Bohužiaľ sa nám zjavne nepodarilo splniť to, čo tréneri naordinovali, lebo 5 sekúnd pred koncom sme o loptu prišli a nakoniec môžeme byť radi, že súper neskóroval a uhrali sme remízu.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Linda Lisalová 1, Simona Belošičová, Stanislava Kováčová 5, Lucia Havlová, Zuzana Rychtárechová 4, Karin Švehlová, Martina Trochtová, Lucia Dulanská, Ema Klammová, Ida Prokop, Kristína Kupkovičová 12

Tréneri: Zuzana Kalmárová, Martin Kanda

Priebeh: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:7, 7:7, 7:11, 11:11 / 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 14:14, 15:14, 15:16, 16:16, 16:18, 18:18, 18:20, 19:20, 19:21, 22:21, 22:22