HC Tatran STUPAVA VYBOJOVAL BRONZ!!!

Mladšie dorastenky získali bronzové medaile za tretie miesto v celoslovenskej súťaži 1. ligy mladších dorasteniek. Ich úspešné pôsobenie v sezóne 2014/2015 bolo potvrdené ešte pred ukončením ligy domácim víťazstvom 30:24 nad Duslom Šaľa. Šestnásť členný kader dievčat pod vedením Romana Vigha a Petra Kuklovského, sa dokázali prebojovať medzi špičku tímov na Slovensku.

Je to pre nás veľký úspech, ktorý si nesmierne ceníme. Pred vstupom do sezóny sme si dali cieľ a to získať medailu v tomto ročníku súťaže, čo sa nám podarilo. Úspech sa nerodil len v poslednom zápase, ale v celej sezóne. Dievčatá makali celý rok a vďaka ich odhodlanosti a ambíciám sme sa dostali medzi troch najlepších na Slovensku. Náš úspech je kolektívna práca nielen dievčat mňa a Peťa, ale aj ostatných trénerov klubu, ktorí ochotne pomáhali pri tréningoch a zápasoch. Jeden z takých hnacích motorov pre nás bol a „je“ p. Jančár, ktorý bohužiaľ presne pred rokom zomrel, preto by som chcel venovať jednu z medaily práve jemu. Je krásne zažiť úspech a o to krajšie podeliť sa o neho s množstvom ľudí ktorý Vám fandia, preto veľké poďakovanie patrí fanúšikom, ktorý nás chodia pravidelne povzbudzovať a hlavne mojej priateľke Simonke. Bronzová medaila pre Vás všetkých je vyvesená v klubovni. “ povedal Roman Vigh, tréner mladších dorasteniek.

Okrem tohtoročného medailového úspechu z ligy sa dievčatá zaslúžili aj o zisk striebra na medzinárodnom turnaji EUROFEST v Slovinskej Izole, či prebojovanie sa do semifinále v maďarskom Veszpréme. Okrem kolektívnych úspechov družstva sa môžu pochváliť dvomi reprezentantkami Slovenska v kádri kadetiek, ktoré pôjdu našu kraju reprezentovať cez leto na Majstrovstvá EUROPY do Macedónska.

 Rudolf Draškovič

Share This Article