HC Tatran Stupava vybojovali 2 víťazstvá a jednu remízu v 11. týždni

ŽENY: N. ZÁMKY – STUPAVA 19:28 (9:17)

Tím žien vycestoval do Nových Zámkov s ambíciou priviezť dva body. Sústredeným výkonom nenechali Stupavčanky nič na náhodu a už v prvom polčase si pripravili dostatočný náskok. Aj v druhom polčase boli naše dievčatá lepším družstvom a po zásluhe si očakávané dva body priviezli. Škoda len, že okrem dvoch bodov si priviezli aj zlomenú nohu…
Zostava a góly Stupavy: Balážová, K. Kupkovičová 5, Švehlová, Lisalová 8, Dulanská, Belošičová 1, Kováčová 4, Havlová, Klamová, P. Kupkovičová 6, Trochtová 4
Tréner: Martin Kanda

MUŽI: TJ SOKOL CÍFER – HC TATRAN STUPAVA 25:27 (10:11)

V zápase u posledného družstva v tabuľke, ktorý nám v jesennej časti zobral doma 1bod v remízovom zápase, sme si nepripúšťali iný výsledok ako víťazstvo. Nerodilo sa ale jednoducho. V zápase sme síce v celom jeho priebehu neprehrávali, no nedarilo sa nám odskočiť súperovi na výraznejší gólový rozdiel a zápas zlomiť.
Napriek tomu, že sme v prvom polčase viedli 2 x o tri góly (1:4 a 8:11), polčas sme vyhrali tesne 10:11. V polčase druhom sme zápas kontrolovali a zvýšeným pohybom sa začali strelecky presadzovať najmä spojky (Lipovský, Hirtl). Zápas sme zvládli kolektívnym výkonom, zapojili sa všetci nominovaní hráči a takmer všetci sa presadili aj strelecky, čo o výsledku rozhodlo. Vzadu podal spoľahlivý výkon v bráne Beleš aj striedajúci Karaffa, ktorý dôležitým zákrokom v poslednej 5 minútovke tiež družstvo podržal.
Záporne možno hodnotiť priebeh presilových hier, ktorých sme hrali 7 v pomere k 1 presilovke súpera. Sú výsledkom slabej trénovanosti a tréningovej dochádzky. Zápas sme myslím vyhrali zaslúžene, no vlažný prístup jednotlivcov k tréningovému procesu môže v ďalších zápasoch znamenať rovnaký výsledok no s negatívnym koncom pre nás. Chalanom ďakujem za bojovnosť a teamový prejav. V ďalšom stretnutí nastúpime proti Lehote o dva týždne…
Zostava a góly Stupavy Béleš, Karaffa – Hirtl 8, Lipovský 4/2, Bašti 3, Malina 3/3, Kováč 2, Draškovič 2, Pír 1, Hoksz 1, Kubíček 1, Lachkovič Husák 2
Tréner: Miroslav Fukáč
Priebeh: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 4:5, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 8:11, 9:11, 10:11 polčas, 10:12, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 12:15, 13:15, 13:16, 14:16, 14:17, 14:18, 15:18, 15:19, 16:19, 16:20, 16:21, 16:22, 17:22, 17:23, 17:24, 18:24, 18:25, 19:25, 20:25, 20:26, 21:26, 21:27, 22:27, 23:27, 24:27, 25:27 Vylúčenia: 7:1,
7m trestné hody: 4/3 – 5/5

ML. DORASTENCI: STUPAVA – SEČOVCE 23:23 (12:8)

Mladších dorastencov čakal veľmi dôležitý zápas so Sečovcami – tímom, ktorý sa pohybuje na podobných priečkach tabuľky ako Stupava. V slušne zaplnenej hale sme videli veľmi zaujímavý a dramatický zápas veľmi slušnej kvality.
Začiatok bol „oťukávací“, tímy sa hľadali, dominovali obrany a skóre len pomaly narastalo raz na jednej, raz na druhej strane. Z našich chalanov sa v tejto fáze výraznejšie dokázal presadiťlen Samo Fusek stredom a v 15. minúte bolo 5:5. Potom prišla asi najlepšia desaťminútovka našich – päťgólovou šnúrou sa od súpera odpútali a začali hrať vo väčšej pohode. Náskok si dokázali udržať až do prestávky.

V druhom polčase pokračoval festival nepremenených šancí – naši zahodili až 19 príležitostí, mohé z nich boli „tutovky“. Rozprávať by mohol brankár Sečoviec, ktorého niekoľkokrát trafili, alebo aj tyčky obidvoch brán, mnohokrát opečiatkované. Napriek tomu sme celý druhý polčas viedli o 2-3 góly. Keď sme 5 minút pred koncom dokázali zvýšiť na rozdiel 5 gólov 23:18, zdalo sa, že už máme zápas vo vlastných rukách. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Po oddychovom čase Sečovce vyrukovali s dvojitou osobnou obranou a naši sa zľakli. Tréneri nemali šťastnú ruku pri výbere psychicky najodolnejších hráčov pre túto fázu zápasu – chlapci sa roztriasli a namiesto toho, aby podľa pokynov loptu podržali, zakončovali z nepripravených príležitostí a loptu strácali. Sečovce nás nekompromisne trestali a keď rozhodcovia 14 sekúnd pred koncom zapískali sedemmetrový hod v náš neprospech, bolo jasné, že je zle. Sečovce nezaváhali a remízu môžu považovať za svoje víťazstvo – naši boli totiž lepším tímom a nebyť nepremieňania šancí a pokazeného záveru, víťazstvo by bolo naše.

Aj toto je pre nás veľká škola, veríme, že sa chlapci z toho dokážu poučiť.
Trénera Ruda Draškoviča strata bodu mrzela:
„Na dnešný zápas sme sa veľmi tešili a vyzvali sme súpera, ktorý bol veľmi kvalitný. Celý čas sme dreli a súpera prečíslovali a vytvárali sme si čisté šance. Dnes nám odišli strelci a preto sme striedali a moja voľba bola správna a chytili sa ďalší. Pri konci sme vyhrávali o 4 góly a preto keď súper znížil na dva som zobral time out a svojim zverencom som dal jasné inštrukcie aby už pri konci nefaulovali a v útoku naťahovali čas. Žiaľ dnes sme podľa štatistiky zahodili 20 čistých šancí, z toho polovicu z bránkoviska. Na konci zverenci nedodržali taktické pokyny, čo súper využil a tým pádom remíza je spravodlivá. Pre nás je žiaľ krutá, lebo sme boli lepším tímom. Žiaľ, toto sú tie skúsenosti, za ktoré platíme ako nováčikovia.“
Zostava a góly Stupavy: Frýbert 2, Štefko 1, Ichmann 2, Valachovič 4, Bašti, Molnár 1, Polák 2, Renčo 2, Filčík, Papaj, Hýravý 1, Fúsek 7, Machata, Velebný, Grich 1, Jankovič
Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko
Priebeh: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 8:5, timeout Sečovce, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8  /  13:8, 13:9, 14:9, 14:10, 15:10, 15:12, 16:12, 16:13, timeout Stupava, 18:13, 18:14, 20:14, 20:18, timeout Stupava, 22:18, timeout Sečovce, 23:18, 23:20, timeout Stupava, 23:23