Hľadá sa Dobrý podnikateľ

 

Máte vo svojom okolí podnikateľov, ktorí majú víziu aj dobré srdce? Podnikateľov, ktorí pomáhajú ostatným? Práve pre nich je určený pilotný ročník súťaže METRO Dobrý podnikateľ. Cieľom nového ocenenia je podať pomocnú ruku, a zároveň odmeniť úsilie, ktoré niektorí podnikatelia vynakladajú pre svoje okolie aj nad rámec vlastných podnikateľských zámerov.

 

Veľkoobchod METRO pri príležitosti 50. výročia svojho partnerstva s nezávislými podnikateľmi vyhlasuje na Slovensku súťaž METRO Dobrý podnikateľ 2014. Ak patríte medzi tých, ktorí do svojho podnikania dávajú srdce a ich príbeh môže byť inšpiráciou aj pre ostatných, prípadne poznáte dobrého podnikateľa vo svojom okolí, s prihlasovaním neváhajte.

„Drobní podnikatelia sú kľúčoví pre zamestnanosť a rozvoj slovenských regiónov. Často sú to pritom ľudia, ktorí nad rámec svojho podnikania robia aj niečo navyše pre svoje okolie, obec, komunitu. Vážime si všetkých, ktorí si vedia nájsť čas zastaviť sa a rozhliadnuť, čo ich susedia a ich región potrebuje. Súťažou METRO Dobrý podnikateľ chceme zviditeľniť ich prácu, pomôcť im v ich úsilí a dať im najavo, že v tom nie sú sami,“ hovorí Martin Jaroš, communications manager METRO.

Do súťaže, ktorej hlavnou výhrou je suma 5.000 € a veľký mediálny priestor pre víťazného Dobrého podnikateľa, sa môže prihlásiť alebo byť nominovaný každý bezúhonný podnikateľ či majiteľ firmy do 30 zamestnancov pôsobiaci na území Slovenska.

Držiteľ ocenenia Dobrý podnikateľ sa bude vyberať  v dvoch fázach. Tou prvou je verejné hlasovanie, v ktorom môžu ľudia od 21. apríla do 30. júna 2014 z podnikateľských príbehov uverejnených na webe súťaže www.dobrypodnikatel.sk vybrať 10 najpopulárnejších. Počas tohto obdobia sa budú tiež dopĺňať nové nominované príbehy. Z tejto TOP 10 následne vyberie samotného víťaza porota zostavená z rešpektovaných podnikateľských osobností:

 

Miroslav Trnka, zakladateľ  Eset a nadácie Zastavme korupciu

Klaudia Valušková, podnikateľka v autobiznise (Auto Valušek), filantrop

Jana Karelová, riaditeľka Človek v ohrození, biznis kouč

Pavol Benčík, majiteľ siete Bencik Culinary Group

Martin Jaroš, communications manager METRO Cash & Carry SR

 

Na odmenu v hodnote 200 € sa môže tešiť aj každý z desiatich finalistov. Mediálnu podporu najlepším poskytne aj partner súťaže – Rozhlas a televízia Slovenska. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenenia prebehne počas galavečera začiatkom októbra 2014. Do súťaže METRO Dobrý podnikateľ 2014 môžete seba alebo podnikateľov zo svojho okolia nominovať už dnes prostredníctvom online formulára na www.dobrypodnikatel.sk.

 

VIDEO: METRO Dobrý podnikateľ 2014:

Share This Article