Horný už nie je trénerom Skalice

Najúspešnejší tréner Skalického mestského futbalového klubu Štefan Horný už nie je trénerom. Hornému skončila zmluva dňa 30.6.2015 a na novej zmluve sa s vedením mesta nedohodol.

Horný pôsobil v Skalici ako tréner od roku 2012 kedy prebral tým v 4.lige a za 3 roky sa mu podarilo posunúť ho až do hlavnej Fortuna ligy.

fotbal

,,Predstavitelia klubu MFK Skalica v spolupráci s mestom Skalica sa vždy snažili vytvárať podmienky na to, aby sa futbal v Skalici mohol dostať na úroveň na akej je dnes. Bohužiaľ, po úspešných spoločných rokoch sme museli ukončiť spoluprácu s trénerom Štefanom Horným. Išlo o osobné rozhodnutie trénera, ktoré sme museli akceptovať. Dôvody tohto rozhodnutia nám Štefan Horný neuviedol. Snažili sme sa mu vytvoriť podmienky, aby sa mohol plnohodnotne sústrediť na nový ročník Fortuna ligy, ale aj napriek tomu sme jeho rozhodnutie nedokázali zvrátiť. Za roky, počas ktorých v klube pôsobil mu ďakujeme. Pre nás je teraz dôležité pozerať sa do budúcna a dôsledne sa pripraviť na Fortuna ligu po všetkých stránkach – po športovej aj technickej.” je oficiálne vyjadrenie klubu k ukončeniu činnosti Horného.

Novým trénerom Skalického A mužstva sa stal Aleš Křeček, ktorý pred Skalicou pôsobil v Ružomberku a Zlíne.

Share This Article