Kraj prezentoval v Bruseli turistické možnosti a tradičné jedlá

Štyridsaťdva regiónov Európskej únie prezentovalo v Bruseli počas uplynulého víkendu svoju rozmanitosť a príťažlivosť, medzi nimi aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý reprezentoval Slovensko ako jediný zástupca. V priestoroch Európskeho výboru regiónov sa konalo tradičné podujatie Open doors – Deň otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k obľúbeným podujatiam obyvateľov ale aj návštevníkov Bruselu.

 

Aj toto podujatie je spôsob, ako môžeme predstaviť krásy nášho regiónu a pritiahnuť zahraničných návštevníkov. Prezentovali sme turistické možnosti, predstavili naše pamiatky, účastníci mohli ochutnať naše tradičné jedlá a nápoje. Záujem prejavili návštevníci podujatia aj o Malokarpatskú vínnu cestu a páčil sa im aj náš Cyklomost slobody,“ priblížil predseda BSK Pavol Frešo.

 

Inštitúcie Európskej únie organizujú Deň otvorených dverí pre občanov EÚ každý rok pri príležitosti Dňa Európy, ktorý sa oslavuje 9. mája. Tradíciu nesie už od roku 1945, kedy to bol prvý deň mieru v Európe po ukončení Druhej svetovej vojny. O päť rokov neskôr, v roku 1950 bola prezentovaná Schumannova deklarácia predstavujúca návrh fungovania zjednotenej Európy podľa Roberta Schumanna, ktorou sa naštartoval integračný proces v Európe. S oslavami Dňa Európy už neodmysliteľne súvisí podujatie Open Doors, teda tradičné podujatie Dňa otvorených dverí, ktoré sprístupňuje európske inštitúcie širokej verejnosti. Svoje priestory a pracoviská takto návštevníkom predstavuje Európska komisia, Európsky parlament, Európska rada ale aj Európsky výbor regiónov a Hospodársky a sociálny výbor. Toto podujatie sa koná okrem Bruselu aj v Štrasburgu a Luxemburgu a sprievodné aktivity vo všetkých členských krajinách EÚ.

 

 

 

Share This Article