Lukáš Piffko z Malaciek vicemajstrom sveta v MMA!

Štát Bahrajn ležiaci v Perzskom zálive hostil v novembri majstrovstvá sveta v MMA amatérov. Záštitu prevzali dve najprestížnejšie amatérske svetové organizácie MMA-IMMAF a WMMAA.
Členom reprezentačného výberu Českej republiky v kategórii 93 kg juniori bol malacký zápasník Lukáš Piffko z klubu FDM CombatTeam. Nomináciu si zabezpečil takmer bezchybným výkonom počas celej sezóny 2018 v rámci seriálu a ligy ARENA CUP v ČR, kde sa v rankingu českých amatérov napriek juniorskému veku umiestnil na 2. priečke v mužskej kategórii. Pred odletom na šampionát ešte potvrdil svoju formu výhrou na galavečere XFN 12.
Snímka obrazovky 2019-01-08 o 1.43.29
Na majstrovstvá sveta odchádzal s jednoznačným cieľom  – priniesť medailu. A to, čo sa nepodarilo v roku 2013 v Petrohrade, kde moji zverenci vypadli počas eliminačných bojov vo veľkej konkurencii, sa tentoraz stalo skutočnosťou. Lukáš po disciplinovanom výkone našiel premožiteľa až vo finále. Porazil ho dovtedy dvojnásobný svetový šampión Igor Glazkov z Ruska. Lukáš si za 2. miesto odniesol titul vicemajstra sveta v kategórii juniori (93 kg) pre rok 2018.
Lukášovi ďakujem za vzornú reprezentáciu FDM CombatTeam, za dosiahnutý výsledok a dobre odvedenú robotu. Vďaka patrí aj jeho sparingom, rodine, sponzorom a všetkým, ktorí nás podporujú. Želám mu pevné zdravie a športové šťastie.
Share This Article