ME juniorov: Záhoráčky patria k najväčším oporám na ME

Malacky (17. 7. 2013). Malacká juniorská atlétka Monika Baňovičová v utorok odletela s ostatnými členmi slovenskej reprezentácie do Ríma, odkiaľ pokračovala autobusom do Rieti. Práve toto mesto bude od štvrtka 18. do nedele 21. júla hostiť majstrovstvá Európy juniorov. Členka AC Malacky bude v trojskoku pomýšľať na finálovú účasť.

 

Cieľ je dvanásťčlenné finále, no rodená Závodčanka plánuje vyššie. „Rada by som sa zmestila medzi najlepšiu osmičku, čo je užšie finále. Verím, že na to mám – na posledných tréningoch som sa cítila veľmi dobre,“ vravela pred odchodom. Možno aj náhoda zohrala rolu, keď ju reprezentační tréneri pridelili v hoteli na jednu izbu s bývalou kolegyňou a ďalšou odchovankyňou AC Malacky Claudiou Hladíkovou. Rodáčka z Borského Svätého Jura a toho času členka Dukly Banská Bystrica bude pre zmenu súťažiť v skoku do diaľky. Obe Záhoráčky sa v sezóne blysli splnením najnáročnejšieho limitu na šampionát a patria k hlavným oporám slovenskej výpravy. Rieti sa na šampionát poctivo pripravovalo a na hlavnej ploche štadióna svieti nový tartanový povrch. Kvalifikácia pre M. Baňovičovú začína už vo štvrtok o 19.15. Finále je na programe na druhý deň. C. Hladíková započne svoje diaľkarské snaženie v sobotu 20. júla takmer na pravé poludnie o 11.50. V prípade postupu sa finále uskutoční na druhý deň.

Na šampionáte v Taliansku sa predstaví aj tretí rodený Záhorák, odchovanec AŠK Skalica Andrej Dolinský. Ten už pár rokov pôsobí v chodeckej skupine v Dukle Banská Bystrica a  na ME by chcel dojsť úspešne do cieľa a umiestniť sa čo najvyššie. Pred dvomi rokmi ho na majstrovstvách sveta do 17 rokov diskvalifikovali a tak isto bude chcieť odčiniť tento neúspech. Jeho disciplína, chôdza na 10 kilometrov je na programe v sobotu 20. júla o 10.10 hod.

 

Vizitky:

 

Monika Baňovičová (trojskok)

Doterajšie štarty na vrcholových podujatiach: 2011 – MS do 17 rokov (trojskok – 27. miesto), 2011 – Európsky olympijský festival mládeže – EYOF (diaľka – 16. miesto).

 

Claudia Hladíková (diaľka)

Doterajšie štarty na vrcholových podujatiach: 2010 – Olympijské hry mládeže do 17 rokov (diaľka – 14. miesto).

 

Andrej Dolinský (chôdza)

Doterajšie štarty na vrcholových podujatiach: 2011 – MS do 17 rokov (chôdza – diskvalifikovaný).

 

/TK AC/

Share This Article