MFK Skalica – FC Petržalka 1898 3:0 (3:0)

 

góly: 10. Roman Konečný, 34. Michal Jakubek, 45. Ľubomír Ulrich

žlté karty: 74. Vaško – 24. Kaňuk, 30. Čapla, 51. Kontár, červená karta: 50. Roman Konečný, 350 divákov

zostava MFK Skalica: Lupač – Čavojský, Konečný, Petrovský, Černek – Hesek (46. Šefčík), Šebesta, L. Švrček, Vaško – Jakubek, Ulrich (62. Kleiber)

zostava FC Petržalka: Kaňuk (25. Droppa) – M. Havrila, Marič-bjekič (30. Bohmer), Čapla (70. Radiš), Vacula, Uhlík, E. Havrila, Kontár, Žifčák, Špilár, Tóth

 

Zápas sa začal za silného dažďa, čo sa podpísalo na kombináciách obidvoch tímov. Napriek tomu si domáci vytvorili tlak a už v 7. min vysunul Vaško po ľavej strane Černeka, ten odcentroval do päťky na Ulricha, ale ten zakončil vysoko nad bránu hostí. V 10. min z ľavej strany odcentroval do šestnástky hostí Šebesta, Jakubek prepustil loptu Konečnému a ten z piatich metrov skóroval 1:0.  V 14. min vybojoval Šebesta rohový kop, ktorý aj sám zahral, centrom našiel Vaška, ale ten hlavičkoval nad bránu hostí. V 20. min sa na hranici šestnástky hostí zrazil brankár Kaňuk a L. Švrček a všetkým prítomným zatrnulo. Otrasený brankár Kaňuk musel po ošetrení striedať a nariadený pokutový kop jeho náhradník Droppa Vaškovi chytil. Po tomto momente asi 30 fanúšikov hostí zahádzalo novú tartanovú atletickú dráhu dymovnicami a zápas bol na 5 minút prerušený. V 34. min unikol Ulrich, brankár Droppa jeho strelu len vyrazil a dobiehajúci Jakubek sa nemýlil 2:0. V nadstavovanom čase I. polčasu zvýšil vedenie domácich Ulrich po krásnej prihrávke Šebestu stredom a zakončení popri vybiehajúcom Droppovi.

 

V 50. min strčil do brankár domácich Lupača Kontár, za čo bol odmenený žltou kartou, následnú strkanicu medzi Kontárom a Konečným vyriešil rozhodca Maršal červenou kartou pre domáceho obrancu Konečného. V 53. min odcentroval Šefčík z ľavej strany na Ulricha, ten sa kľučkou zbavil obrancu ale pálil vedľa brány. V 60. min odcentroval z ľavej strany hosťujúci Vacula, ale jeho center poslal nad Lupačovu bránu hlavou Tóth. V 74. min Čavojský vysunul po pravej strane L. Švrčka, ale jeho strelu z veľkého uhla Droppa chytil. Zvyšok zápasu sa už len dohrával na veľmi ťažkom teréne, bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane.

 

Vedenie klubu MFK Skalica vyjadruje pohoršenie nad správaním časti fanúšikov FC Petržalka 1898, ktorí okrem používania pyrotechniky prejavili svoj intelekt obnažovaním sa na verejnosti a následne pálením sedačiek.

 

 

 

 

zdroj: www.mfkskalica.sk

 

 

 

Share This Article