Nominácie Grafobalu na obalového „Oskara“

Počas tohtoročnej jubilejnej dvadsiatej medzinárodnej súťaže obalov v Českej republike sa dva výnimočné slovenské výrobky skalického Grafobalu umiestnili medzi najlepšími. „Čajová kazeta Mistral Grand Selection“ získala ocenenie Obal roku 2014, ktoré vyzdvihuje najlepšie myšlienky, inovácie a technológie v oblasti balenia. „Set obalov na luxusné čokovýrobky Illui“ zasa bodoval v súťaži Design Touch, pri ktorej sa oceňuje spôsobilosť obalu dizajnom zaujať spotrebiteľa. Oba výrobky tým získali právo zúčastniť sa prestížnej celosvetovej obalovej súťaže WorldStar Packaging Awards. To je najvyššie možné ocenenie pre tento druh výrobkov na svete. Dá sa považovať za obalového Oskara.

Tohtoročné ocenenia a certifikáty pre najlepšie a najpríťažlivejšie obaly roku 2014 sa odovzdávali 26. novembra 2014 v Prahe. Za oba najnovšie víťazné produkty Grafobalu ich prevzal Ing. Igor Hanzalík (riaditeľ marketingu a rozvoja obchodu).

Čajová kazeta Mistral Grand Selection – je určená pre čaje Mistral finest organic tak, aby už na prvý pohľad ich obaly a kazeta navodzovali pocit niečoho výnimočného. Cieľom bolo, aby už obal svojou konštrukciou, grafikou a prevedením skvele ladil s prívlastkami „Purity, Harmony, Relaxation“ spájanými s čajom Grand Selection.
Čistotu konštrukcie kazety na uloženie čajov podporuje jej spoľahlivá funkčnosť. Elegantná grafika s citlivo zabudovanou zlatorazbou generuje pocit harmónie. Ten graduje osobitne po otvorení kazety. Zamatový soft touch disperzný lak v kombinácii s lesklým lakom pôsobí nenásilne a vkusne, pričom zároveň evokuje pocity relaxu, skvelého zážitku pri vychutnávaní vnútri zabaleného produktu.

Set obalov na čokoládu Illui – pripravený je pre top produkty z luxusných belgických čokolád Callebut. V ponuke sú len na vybraných miestach. Obaly majú za úlohu už na prvý pohľad odlíšiť sa od masovej produkcie čokoládových výrobkov, dodávaných do bežných obchodov. Pri ich návrhu a príprave sa venovala pozornosť mnohým detailom. Zámerom bolo vytvoriť kolekciu moderných a výnimočných obalov pre originálne ručne pripravované produkty i ich úspešný kusový predaj. Elegancia obalov je skrytá v dokonalom súlade funkčnosti a atraktívnosti dizajnu. Výnimočné konštrukčné riešenia i použité čisté línie potvrdzujú originalitu dodávaného produktu. Na výrobu obalov boli použité nízkomigračné farby a laky či zamatový soft touch lak. To všetko zvýrazňuje unikátnosť a kvalitu surovín použitých pri ich výrobe. Grafika z dielne Silvie Slimákovej citlivo nechala vyniknúť predávané produkty, pričom obalom dodáva punc jedinečnosti.

V novembri si skalický Grafobal pripomenul 109 rokov nepretržitej výroby. Tvorivý inovačný potenciál najnovšie dokumentujú desiatky ocenení, ktoré získal na prestížnych domácich aj zahraničných súťažiach výrobcov obalov. Obalového „Oskara“ označenie „WorldStar“ už dosiahlo sedem výrobkov Grafobalu: Darčekový luxusný obal na „šampanské“ (2014); Obal RADMILLA, višne a slivky v čokoláde (2010); Luxusný obal na pralinky ILLUI (2010); Obal Detská vianočná kolekcia (2009); Obal na karafu (2006); Exkluzívny obal na víno Pálava (2005) a Obal na brandy (2003).

 

 

Za správnosť:
Ing. Marián Kožíšek, MBA
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
GRAFOBAL, a. s., Skalica

Share This Article