Ochutnajte kolekciu kokteilov s kvapku nádeje a pomôžte deťom!

Barmanská súťaž Cocktail Weekend Competition pre nadačný fond Kvapka nádeje predstavila 8 barmanov a barmaniek, ktorých úlohou bolo behom 12 minút pripraviť 6 porcií kokteilov podľa svojej originálnej autorskej receptúry.

Zrodili sa tak úplne nové originálne kokteily „s kvapkou nádeje“, ktoré si vo vybraných českých i slovenských baroch budeme môcť objednať už budúci piatok a sobotu. Príďte ochutnať jedineční drinky a pomôcť tak deťom, ktoré to potrebujú!

Tlačová správa
Bratislava 16. apríla 2013

Absolútnym víťazom barmanskej súťaže Cocktail Weekend Competition pre Kvapku nádeje 2013 sa stal barman pražského baru Oblaca Achim Šipl, ktorý porotu zaujal najmä sofistikovanou prípravou a efektnou prezentáciou svojho drinku Craizy Lazy. Práve on vďaka tomu poletí na víkend do vyhláseného American Baru legendárneho londýnskeho Hotela Savoy. Z druhého miesta sa len s nepatrným bodovým rozdielom môže tešiť náš barman Martin Hudák z prešovského Dublin Café, ktorý porotcov očaril premysleným vystúpením a drinkom na báze obľúbenej Becherovky. Pre svoje dielo vybral aj príznačný názov – Nip of hope, teda „Dúšok nádeje“. Tretie miesto si vybojoval domáci Milan Zaleš z Bugsy´s Baru Praha s drinkom Heal The World štýlovo servírovaným v dobovej mise na punč.

Tretí ročník akcie Cocktail Weekend už počas víkendu 19.-20. apríla opäť spojí bary, barmanov aj ich hostí v celej Českej aj Slovenskej republike pre spoločný cieľ – pomôcť deťom s poruchami krvotvorby či čakajúcim na transplantáciu kostnej drene. Vezmite teda priateľov von a príďte si objednať jeden z osmičky originálnych drinkov, ktorých kúpou pošlete finančný príspevok na konto nadácie. Všetky prevádzky, kde si kokteily s kvapkou nádeje budete môcť vychutnať a aj spolu s Becherovkou tak pomôcť dobrej veci, nájdete na http://www.barovenoviny.cz/cocktail-weekend/bary.php.

Share This Article