Parkovanie pred nemocnicou v Skalici má záujem riešiť aj župa, potvrdilo to včerajšie stretnutie

Včerajšie stretnutie na župe Trnavského kraja, ktoré inicioval viceprimátor Milan Roman na základe medializovaných informácií o spoplatnení parkovania pred Skalickou fakultnou nemocnicou, potvrdilo záujem župana Jozefa Viskupiča riešiť tento vzniknutý problém. Trnavský samosprávny kraj, ktorý je takisto jedným z akcionárov nemocnice, bude s vedením mesta o ďalších krokoch komunikovať.
Zmena organizácie dopravy v okolí skalickej nemocnice, ktorá prinesie spoplatnenie parkovania, je podľa vedenia mesta zásadná. Aj preto vedenie mesta prekvapilo, že predstavenstvo tento zámer s mestom nekonzultovalo. „Verejnosť vníma spoplatnenie parkovania veľmi citlivo. Podnikneme ďalšie kroky. Požiadal som o stretnutie aj predsedu predstavenstva nemocnice Stanislava Chovanca,“ hovorí Milan Roman, viceprimátor Skalice.

nemocnica
Rokovania v najbližších dňoch ukážu vôľu vedenia nemocnice. „Som pripravený osloviť v tejto veci aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré sa k tejto téme vyjadrovalo už minulý rok. Šéf rezortu avizoval, že parkoviská pred nemocnicami, na ktoré má dosah ministerstvo, by mohli byť pre pacientov týchto zdravotníckych zariadení bezplatné,“ hovorí Milan Roman.

Share This Article