Počas charitatívneho behu MAX RUN 2019 vyzbierali 3724€

MAX RUN 2019 je názov charitatívneho behu, ktoré sa tradične koná pri Zábavno obchodnom centre MAX Skalica.  Pravidelne ho centrum pripravuje v spolupráci s Mestom Skalica, Banana Events, Športovým klubom Skalica – atletický ooddiel. V tomto roku charitatívne podujatie podporila aj nadácia TA3 s predsedom Petrom Káčerom. Po prvý krát bola spolupráca aj s nadáciou ZÁHORÁCKY ANJEL a predsedom Erikom Formánkom.

IMG_0669

Špeciálnym hosťom bola primátorka mesta Skalica, pani Anna Mierna, ktorá sa v krátkom príhovore poďakovala všetkým, bežcom i návštevníkom akcie za podporu dobrej veci.Odštartovala najskôr  detský beh a potom o 11.00 hod. hlavný beh. Mesto Skalica je partnerom tejto akcie a postaralo sa okrem hodnotných cien do tomboly aj o pohostenie účastníkov skalickým trdelníkom. Mesto Skalica podarovalo rodine Rybnikárovým ako pamiatku za tento deň ich nádhernú veľkú knihu Monografia Skalica a pre mamu malé prekvapenie v podobe darčekovej karty.

Okrem hlavnej akcie, samotného behu, sa mohli návštevníci zúčastniť sprievodného programu , ktorý už tradične zabezpečuje SZŠ Skalica vo forme merania telesných hodnôt a obľúbených relaxačných masáží.Návštevníci si mohli na vlastnej koži vyskúšať chodenie so špeciálnymi slepeckými okuliarmi a bielou paličkou . Pohybovú aktivitu pre deti, prekážkovú dráhu s rôznymi pomôckami na cvičenie, zabezpečili skúsení trenéri z  MGYM a deti si pod ich dozorom mohli vyskúšať svoju fyzickú zdatnosť.

3.ročník MAX RUN prišlo podporiť 300 bežcov, z toho bolo 77 detí .

IMG_0493

Už sa stalo tradíciou, že akciu si do svojho kalendára zapisujú aj priaznivci Nordic Walking z Rohožníka. Mali radosť, že svojou účasťou mohli podporiť našu akciu. Peter Káčer , predseda Nadácie TA3, ktorý sám bojuje so svojím zdravím, je veľký športovec a vytrvalec, bez problémov zvládol  trať  8 100 m. Všetci malí pretekári dostali na konci behu pamätnú medailu a tašku plnú sladkostí. Každý bežec dostal medailu MAX RUN 2019. Vyhlasovali sa aj víťazi najrýchlejších časov  v kategórii mužov a žien , kde prvý traja pretekári obdržali krásne vecné ceny, ktoré zabezpečili ŠK Skalica – atletický oddiel. Patrí im naše poďakovanie za zvládnutie organizácie samotného preteku spolu  s Mestkou políciou – oddelenie dopravy a Hasičským zborom. Svoj titul najstaršieho bežca obhájil aj tento rok p. Rudolf Roučka a získal víkendový pobyt v Aquacity Poprad.O občerstvenie – banány, jablká a pitný režim bežcov sa postaral HM Tesco Skalica. Pre celý realizačný tím zabezpečila tričká  MAX RUN firma Erik Rangl- Reklama.

Záver už tradične patril bohatej tombole. Prvou cenou bol poukaz na Plavbu po Baťovom kanáli pre 10 osôb na sezónu 2020 a podarovala ho spoločnosť  Prvá cestovná s.r.o. Sladkosti, hodnotné vecné ceny do tomboly , sprievodný program , občerstvenie a pomoc pri organizácii pretekov, sa postarali aj prevádzky ZOC MAX a ďalší partneri akcie, Patrí im naše veľké ĎAKUJEM. Špeciálne poďakovanie patrí spoločnosti MERKUR SPIELO za zakúpenie sladkostí pre všetky deti, ktoré sa zúčastnili behu a pre obidvoch súrodencov, ktorí sa hlavne kamarátia s počítačom, pre obidvoch zakúpilo ich obľúbené počítačové hry Minecraft. Medaily pre malých pretekárov podarovala spoločnosť INOX STAV.

A neuveriteľná náhoda bola, že starší zo súrodencov, Tomáš, mal presne 13.10. narodeniny – 13 rokov. A keďže onedlho budem mať narodeniny, 10 rokov aj jeho mladší brat Matyáš, slávnostnú veľkú čokoládovú tortu pri tejto príležitosti upiekla spoločnosť MimiVE Cakery s.r.o. A na úplný záver si všetky deti mohli pochutiť na rôznych koláčikoch, ktoré podarovalo Cukrářství Petra Gertnerová, ktorá má stánok v MAXe.

 

Čiastka, ktorá sa tento rok vyzbierala, sa skladala z troch finančných príspevkov:

MAX Skalica :                  2 186 €

Nadácia TA3 :                 1 000 €

ZÁHORÁCKY ANJEL :   538 €

 

Takže vyzbieraná suma  3 724 €  prekonala všetky naše očakávania a veľmi sa tešíme, že môžeme pomôcť rodine Rybnikárovej v ich náročnom, denno dennom „ boji „ s náročnou chorobou. Zo srdca ešte raz všetkým veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník

Share This Article