Policajti nabehli na diskotéku, na Záhorí odhalili opité deti: Nafúkal aj trinásťročný chlapec

MLÁDEŽ V KÚTOCH: Pozitívne dychové skúšky na alkohol malo celkom 29 detí, v jednom prípade išlo 13-ročného chlapca z okresu Skalica, ďalších 28 bolo mladistvých.
Na veľkonočnej diskotéke v prihraničnej obci v okrese Senica prekvapili v nedeľu krátko po polnoci návštevníkov policajti zo Senice aj s hliadkami PMJ a pracovníkmi Finančnej správy.

Zamerali sa na kontrolu mládeže do 18 rokov. Pozitívne dychové skúšky na alkohol malo celkom 29 detí, v jednom prípade išlo 13-ročného chlapca z okresu Skalica, ďalších 28 bolo mladistvých.

Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, pod vplyvom alkoholu bolo 19 chlapcov a 10 dievčat. Opité boli dve 15-ročné dievčiny, nafúkalo aj päť 16-ročných dievčat a tri 17-ročné. Najviac pozitívnych dychových skúšok na alkohol mali tínedžeri vo veku 17 rokov, a to až v pätnástich prípadoch. Najvyššia nameraná hodnota alkoholu v dychu bola 1,6 promile.

Policajti všetky prípady opitých detí na mieste zadokumentovali a spisy v najbližších dňoch postúpia obciam, v ktorých majú trvalé bydlisko, na ďalšie konanie. Mladiství budú v sprievode svojich rodičov riešení za pitie alkoholu. Vo veci bude konať aj príslušný odbor sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Pri kontrole prevádzky zistili policajti aj porušenie stále platných pandemických opatrení a príslušníci Finančnej správy zistili porušenie aj na strane organizátora. Vstupenky a zakúpený alkohol pri kontrolnom nákupe boli vydané bez pokladničného dokladu.

Po akciách v Trnave, v Piešťanoch a Hlohovci išlo o ďalšiu policajnú akciu v Trnavskom kraji zameranú na požívanie alkoholu mladistvými osobami.

Share This Article